واردات کالا

کالاهای وارداتی توسط ترخیص کارا

کارا به عنوان یک شرکت بازرگانی و واردات کالا با توجه به مزیت های رقابتی خود و وجود شعب شانگهای ، استانبول و فرانکفورت  توانمندی بالفعل مناسبی بلاخص در واردات کالا از چین ، واردات کالا از ترکیه  , واردات از ایتالیا و واردات از آلمان فراهم نموده است تا با حداکثر اطمینان خاطر انجام بازرگانی خارجی را تسهیل نماید. شرکت بازرگانی کارا با رویکر توسعه زیربنایی و ساختاری صنایع کشور و ایجاد رشد پایدار استراتژی خود را با محوریت تامین و تدارک و ورادت کالا ها و واردات ماشین آلات مورد نیاز خطوط تولید و واردات تجهیزات مورد نیاز صنایع بنا نهاده است این شرکت همچنین با واردات مواد اولیه با محوریت تولید در داخل کشور و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان این آب و خاک رویکردی مثبت و نگرشی بنیادین در آرمان ها و ماموریت خود در جهت افزایش رفاه جامعه ایجاد نموده است. توانمندی های بازرگانی کارا در ضمینه منبع یابی یا همان یافتن منابع  تولید کننده معتبر و قابل اعتماد و عرضه کنندگان محصولات و ماشین آلات مورد نیاز در کشور های جنوب شرقی آسیا منجمله در تجارت با چین و کشور های ایتالیا و آلمان در واردات از این مبادی به یاری تولید کنندگان و بازرگانان کشور می شتابد. شرکت بازرگانی کارا ضمن دارا بودن مدارک معتبر و پروانه حق العمل کاری از گمرک به صورت رسمی به انجام فعالیت های کارگزاری گمرک می پردازد. این بازرگانی با هدف ارائه کلیه خدمات بازرگانی به صورت گام به گام عمل می نمابد :

  • در قدم اول با مشاوره بازرگانی و ارائه تحقیقات بازار در ایران و ارائه راهکار های بازاریابی برای شرکت های تولیدی و شرکت های واردات و صادرات آغاز فعالیت بازرگانی و تولیدی شما را به صورت علمی برنامه ریزی و پایش می نماید. تحقیقات بازار  در بازرگانی کارا به عنوان یک پیش فرض اساسی برای واردات کالا و ورود به یک بازار جدید به کلیه تولید کنندگان و وارد کنندگان کالا به کشور توصیه می گردد تا سرمایه های خود را به صورت هدفمند در این مسیر قرار داده و هم به صورت علمی و هم با تجربه کارشناسان بازرگانی کارا به سرمایه گذاری منطقی خود اقدام نمایند.
  • در گام دوم بازرگانی کارا با منبع یابی به یافتن منابع قابل اعتماد و مناسب برای تولید کنندگان و شرکت های بازرگانی واردات و صادرات پرداخته و خرید شما را به صورتی ایمن از تولید کنندگان و عرضه کنندگان بین المللی حائز شرایط منطبق با درخواست شما تضمین می نماید. اعتماد در فضای بین المللی شاخص های متفاوتی از تجارت داخلی داشته و بازرگانی کارا با بررسی صلاحیت و اعتبار کافی تولید کنندگان و عرضه کنندگان علاوه بر انطباق شرایط فنی خرید و بهینگی قیمت ها خریدی امن و مطمئن را برای شما فراهم می نماید.
  • درگام سوم بازرگانی کارا با توان بالای پرسنل و کارشناسان خود در بحث قرارداد های بین المللی در صورت لزوم به شکل حضوری و به شکل مکاتبه ای و ارتباط تلفنی به مذاکره و دریافت قیمت ها و شرایط خرید به صورت اولیه پرداخته و پس از انطباق و تایید متقاضی به مذاکره نهایی و دریافت تخفیفات قیمتی و زمان بندی مناسب ضمن عقد قرار داد به صورت کاملا حقوقی و قانونی می پردازد. با این کار تعهدات فروشنده کاملا روشن و عملیاتی شده و در صورت لزوم با بازرسی های دوره ای حین تولید و بازرسی زمان بارگیری پایش می شود. در قرارداد بین المللی ترم های پرداخت و ترم های تحویل شامل اینکوترمز یا روش های توافقی اقتضایی درج گشته و روشن می شود.
  • در مرحله بعدی بازرگانی کارا با تخصص کارشناسان خود در زمینه حمل و نقل بین المللی بهترین راه حل را با مناسب ترین زمان و حداقل هزینه برای کالای آماده تحویل و به صورت فورواردری از هر محلی در مبدا تحویل گرفته و مبادرت به حمل بین المللی به صورت حمل دریایی ، حمل هوایی و حمل زمینی بسته به مورد مقتضی اقدام می نماید .
  • برای رسیدن محموله و کالای وارداتی به مرزهای کشور ترخیص کاران شرکت بازرگانی و ترخیص کارا آماده به اقدام از پیشتر با انجام ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت و در سامانه ثبتارش و دریافت و تخصیص ارز مبادله ای در صورت امکان و دریافت مجوز های واردات کالا و در صورت امکان و عدم تولید داخلی دستگاه و ماشین آلات مورد نظر با ایجاد شرایط لازم و مورد تایید وزارت صنعت معدن و تجارت برای اخذ معافیت گمرکی و ثبت در سامانه بهین یاب اقدام می نماید.
  • بازرگانی کارا با ترخیص کالا از گمرک های کشور و در موارد مقتضی ترخیص کالا با ارز مبادله ای در حداقل زمان با کمترین هزینه به صورت قانونی کالاهای شرکت های بازرگانی واردات و صادرات را از گمرک ترخیص نموده و با حمل داخلی علاوه بر انجام ثبت انبار در سامانه انبارهای گمرک به انبار و کارگاه مورد نظر در داخل کشور تحویل میکالای وارده تا زمانی که اظهارنشده است شرایط ورودش معلوم نیست، بعد از اظهاراگرمعلوم شود ممنوع الورود است یا طبق مدلول ماده ۱۰۵ قانون گمرک با أن رفتار خواهد شد اگر با نام و مشخصات کامل و صحیح اظهار شده باشد) یا طبق بند «ث» ماده ۱۱۳ قانون گمرک (اظهار کالای ممنوع الورود تحت عنوان کالای مجاز یا مجاز مشروط بانام دیگر، یعنی به ترتیب مشمول مقررات ضبط | با قاچاق گمرکی می شود و دیگر بحث متروکه شدن مطرح نخواهد بود. نماید.
  • کارشناسان بازرگانی و ترخیص کالا در این مجموعه همیشه آماده برای ارائه مشاوره بازرگانی و مشاوره امور گمرکی به متقاضیان محترم می باشند.

شرکت بازرگانی کارا با ارائه خدمات بازرگانی و واردات کالا به صورت حرفه ای به ارائه خدمات به شرکت های تولیدی و شرکت های بازرگانی صادرات و واردات در داخل کشور می پردازد.

شرکت ترخیص کارا در جهت تسهیل واردات کالا به کشور و کمک به بازرگانان کشور واردات کالاهایی متناسب با نیاز بازار ایران و درخواست تجار و شرکت های بازرگانی واردات و صادرات را در اولویت خویش قرار داده است. برای آشنایی با توانمندی های ترخیص کارا در ادامه توضیحات کالاهایی که توسط این شرکت وارد می گردد را آورده ایم.

کالاهای ممنوع الورود در صورت متروکه شدن مشمول مقرات کالای ضبطی می گردند

کالایی که مهلت توقف آن در گمرک سپری شده (سه ماه) و صاحب کالا به اخطار گمرک در تعیین تکلیف کالا در مهلت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ توجه ننماید و کالا مورد ارزیابی گمرک قرار گرفته معلوم شود ممنوع الورود می باشد، باید بلافاصله برای آن صورت مجلس ضبط تنظیم و مراتب به صاحب کالا یا آورنده آن ابلاغ شود تا اگر اعتراضی داشته باشد ظرف دو ماه به مرجع قضایی مراجعه و دادخواست تسلیم نماید.

کالای وارده تا زمانی که اظهار نشده است شرایط ورودش معلوم نیست، بعد از اظهار اگر معلوم شود ممنوع الورود است یا طبق مدلول ماده ۱۰۵ قانون گمرک با آن رفتار خواهد شد. ( اگر با نام و مشخصات کامل و صحیح اظهار شده باشد.) یا طبق بند “ث” ماده ۱۱۳ قانون گمرک ( اظهار کالای ممنوع الورود تحت عنوان کالای مجاز یا مجاز مشروط با نام دیگر) یعنی به ترتیب مشمول مقررات ضبط یا قاچاق گمرکی می شود و دیگر مورد بحث متروکه شدن مطرح نخواهد بود.

بنابراین کالای موردنظر، کالایی است که صاحب کالا مراجعه ننمود، اظهار نشده و گمرک در هنگام تنظیم اظهارنامه و ارزیابی آن برای محاسبه حقوق ورودی آن و ارسال به سازمان اموال تملیکی متوجه می شود که کالا ممنوع الورود بوده و از این رو صورت مجلس ضبط تنظیم می شود.

کالا ی ممنوع الورودی که به ترتیب مذکور در بندهای بالا در هنگام  ارزیابی کالای متروکه معلوم می گردد، پس از تنظیم صورت مجلس ضبط مراتب را به صاحب کالا یا آورنده کالا اعلام می نمایند تا اگر اعتراضی داشته باشد ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ صورت مجلس ضبط به مرجع قضایی مراجعه نماید.

در صورت مشخص نبودن نام و نشانی صاحب کالا، با درج آگهی در یک روزنامه کثیرالانتشار مراتب اعلام می گردد و اگر ظرف دو ماه از تاریخ درج آگهی در روزنامه به مرجع قضایی مراجعه نکند کالا به ضبط قطعی دولت در می آید. در صورت تقدیم دادخواست حقوقی باید مراتب را حداکثر ظرف ۱۵ روز از تاريخ تقدیم دادخواست با ارائه گواهی به گمرک مربوطه اعلام نماید. (مدلول ماده ۳۵ قانون گمرک)

صادرات خرما
صادرات سیب زمینی
واردات حبوبات - واردات غلات - ترخیص غلات
ترخیص تجهیزات دندانپزشکی
صادارت زعفران
ترخیص لوازم خانگی از گمرک و واردات لوازم خانگی
واردات مواد شیمیایی ترخیص مواد شیمیایی ترخیص کالای شیمیایی صنعتی
واردات پلی اورتان , ترخیص پلی اورتان , ترخیص ایزوسیانات , ترخیص پلی ال , واردات پلی یورتان بازرگانی کارا
واردات مواد شیمیایی ترخیص مواد شیمیایی ترخیص کالای شیمیایی صنعتی