مجله گمرک شماره ۸۶۳ و ۸۶۴

مجله گمرک شماره ۸۶۳ و ۸۶۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۶۳ و ۸۶۴ )

در مجله گمرک شماره ۸۶۳ و ۸۶۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۶۳ و ۸۶۴ ) ، اخبار گمرک ، سامانه همتا ،ثبت سفارش کالا در ntsw ، ترخیص کالا از گمرک توسط ترخیص کار گمرک و شرکت ترخیص کالا و خبر واردات کالا و صادرات را به شرح زیر می خوانید :

۱٫در دیدار رئیس کل گمرک ایران و دبیر کل اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای ( ایرو ) بررسی برنامه های جدید ایران و اروپا برای توسعه و تسهیل ترانزیت شد.
۲٫ با حضور رئیس کل گمرک ایران در گمرک بازرگان اولین ایکس ری کامیونی پر سرعت تولید داخل به بهره برداری رسید. رئیس کل گمرک ایران از بومی سازی تولید ایکسری کانتینری با حمایت های گمرک خبر داد.

۳٫ از ششم مرداد ماه سال جاری اختیار استرداد حقوق ورودی به صادرکنندگان کالا به ۳۰ گمرک اجرایی تفویض شد. به منظور تسریع و تسهیل روند رسیدگی به درخواست های استرداد حقوق ورودی اخذ شده از کالا و مواد به کار گرفته شده در تولید و صادرات کالا ، اختیار بررسی این درخواست و صدور احکام استرداد وجوه از تاریخ ششم مرداد ماه سال جاری رسماً به مدیران ۳۰ گمرک اجرایی کشور تفویض شد.

۴٫ مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با صدور بخشنامه ای مشترک، نحوه انجام تشریفات گمرکی کالا در مبادی ورودی و خروجی مناطق آزاد را به گمرکات همجوار با مناطق آزاد تجاری – صنعتی اعلام کردند.

۵٫ تصمیمات جدید هیأت وزیران درباره کارت بازرگانی . هیأت وزیران طی مصوبه ای با ایجاد محدودیت و در عین حال تسهیلات برای دارندگان کارت بازرگانی، ساز و کارهای تازه ای
را برای فعالان اقتصادی در حوزه تجارت خارجی به منظور استفاده بهینه از این ابزار تجاری فراهم کرد. دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک را ندارند. در صورت احراز واگذاری کارت، اتاق های بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران و تعاون ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانند نسبت به تعلیق و یا ابطال کارت اقدام نمایند.

۶٫ دفتر بررسی و تعیین ارزش و تعرفه گمرک ایران طی بخشنامه ای نکاتی را درباره تعیین ارزش پارچه های وارداتی به گمرکات اجرایی یادآور شد.

۷٫ دستورالعمل نحوه فروش ارز حاصل از صادرات و واگذاری پروانه صادراتی به واردکنندگان. سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال نامه ای به گمرک دستورالعمل نحوه فروش ارز حاصل از صادرات کالا و واگذاری پروانه صادراتی به واردکنندگان و ترخیص کار ها موضوع ابلاغیه معاون اول رئیس جمهوری را ابلاغ کرد.

۸٫ چگونگی صادرات “ریفرمیت” تولیدی پالایشگاه های کشور.

۹٫ گزارش تحقیقات سازمان جهانی گمرک درخصوص جریانات مالی غیرقانونی. سازما ن جهانی گمرک گزارش تحقیقاتی خود در زمینه جریانات مالی غیرقانونی ( IFF ) را به کارگروه توسعه گروه ۲۰ ( SWG ) در دومین اجلاس این گروه که از ۱۲ جوالی ۲۰۱۸ در آرژانتین برگزار شد، تحویل داد.

۱۰٫ پیامدهای برقراری ترتیبات تجارت ترجیحی در اتحادیه اوراسیا بر تجارت غیرنفتی ایران.

۱۱٫ حمایت سازمان جهانی گمرک از اعضای آ.سه.آن برای تقویت اجرای حقوق مالکیت معنوی در مرزها.

۱۲٫ جلسه ویژه برای تعیین تکلیف کالاهای متروکه در گمرک شهید رجایی.

۱۳٫ براساس توافق مسئولان گمرک، وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی، بهداشت و بانک مرکزی سامانه جامع گمرکی مبنای قیمت گذاری کالاها برای تخصیص ارز دولتی می شود.

۱۴٫ افزایش ۱۵ درصدی صادرات غیرنفتی در چهار ماهه نخست امسال.

۱۵٫ مشارکت بخش خصوصی در گمرک الگوی پیشرفت و توسعه اقتصادی.

۱۶٫ راهنمای آموزش درخواست ایجاد TSC ( کاربر epl ).

۱۷٫ نماینده مردم گلپایگان: مهتمرین وظیفه دستگاه های اجرایی مرتبط با تولید و اشتغال، رفع موانع است.

۱۸٫ نماینده مردم اراک در مجلس خبر داد: استفاده از ابزارهای کنترلی پیشرفته، بهترین روش برای مبارزه با قاچاق کالا.

۱۹٫عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ترخیص کالا از گمرک را بسته به شرایط کالا مهم توصیف کرد و گفت: برخی کالاها فاسد میاشوند، برخی دیگر تاریخ مصرف دارند و برخی نیز چنانچه هرچه سریعتر به دست مصرف کننده نرسند، بازار خود را از دست می دهند. بنابراین گمرک بهترین سیاست را در ترخیص کالاهای وارداتی در پیش گرفته است.

۲۰٫ معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک در مراسم افتتاح منازل سازمانی کارکنان گمرک نوشهر خبر داد: خرید و ساخت ۶۰۰ منزل سازمانی برای رفاه کارکنان گمرکات کشور

۲۱٫ تشریح اهم موضوعات همایش مدیران برای کارکنان گمرک انزلی.

۲۲٫ مدیرکل دفتر هماهنگی استانها و امور مجلس گمرک بر آسانتر شدن صادرات کالا با مدیریت واحد مرزی تأکید کرد. جعفری گفت: این اقدام موجب تقویت سرمایه گذاری و اشتغال فراگیر در کشور می شود و جهت انجام این امور نیازمند شفاف سازی، کاهش زمان و کاهش هزینه های ترخیص کالا و مبارزه با قاچاق کالا در کشور هستیم.

۲۳٫ با ارسال نخستین محموله صادراتی ایران به پاکستان در قالب کارنه تیر، فعال سازی کریدور ترانزیتی بین ایران، پاکستان و ترکیه آغاز شد.

۲۴٫ مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران در بازدید از گمرک کرمان: سعی و تلاش گمرک، تکریم و جلب رضایت خدمت گیرندگان است.

۲۵٫ مدیرکل گمرکات استان کرمان گفت: برای تسریع در روند کار صادرات و واردات ، اختیارات خود را به رؤسای گمرکات شهرستان ها تفویض کرده و خواهم کرد.

۲۶٫رئیس گمرک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی ( ر ه ) ا ظهار داشت : با الکترونیکی شدن صادرات در حال حاضر مدت زمان ترخیص کالا ی واحدهای پتروشیمی برای صادرات در این منطقه در عرض چند دقیقه انجام می شود.

۲۷٫ سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر جزئیات اقدامات حمایتی گمرک در ساماندهی کالای همراه ملوان و همسانسازی رویه ترخیص کالا ی همراه ملوان در گمرکات استان و متعاقباً در گمرکات جنوب کشور را تشریح  کرد.

مجله گمرک شماره ۸۶۳ و ۸۶۴ | نشریه گمرک ایران ۸۶۳ و ۸۶۴

برای دانلود نسخه پی دی اف مجله گمرک شماره ۸۶۳ و ۸۶۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۶۳ و ۸۶۴ ) می توانید بر روی عکس صفحه و یا عنوان اولیه مطلب کلیک نمایید. شرکت ترخیص کارا به صورت منظم شماره جدید نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران  را در سایت بارگذاری می نماید تا بدین طریق جدیدترین اخبار را در حوزه در ترخیص کالا ، واردات کالا ، تعرفه های گمرکی ، ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت و … را در اختیار مخاطبان خود بگذارد.

 

مجله گمرک شماره 863 و 864 | نشریه گمرک ایران 863 و 864 | اخبار ترخیص کالا از گمرک و خبر واردات

مجله گمرک شماره ۸۶۳ و ۸۶۴ | نشریه گمرک ایران ۸۶۳ و ۸۶۴ | اخبار ترخیص کالا از گمرک و خبر واردات