مجله گمرک شماره ۸۶۱ و ۸۶۲

مجله گمرک شماره ۸۶۱ و ۸۶۲ ( نشریه گمرک ایران ۸۶۱ و ۸۶۲ )

در مجله گمرک شماره ۸۶۱ و ۸۶۲ ( نشریه گمرک ایران ۸۶۱ و ۸۶۲ ) ، اخبار ترخیص کالا از گمرک توسط شرکت ترخیص کالا ، ثبت سفارش کالا در سامانه ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت ،  ترخیص کار و خبر واردات کالا و صادرات را به شرح زیر می خوانید :

۱٫آمادگی ایران و گرجستان برای توسعه همکاری های گمرکی و گسترش روابط دوجانبه. در دیدار اعضای هیأت پارلمانی دوستی گرجستان و جمهوری اسلامی ایران با وزیر اقتصاد کشورمان، طرفین بر توسعه همکاری های گمرکی و روابط دوجانبه تأکید کردند.

۲٫ پس از چهارده سال انجام شد: عضویت مجدد گمرک ایران در کمیسیون خط مشی گذاری سازمان جهانی گمرک .

۳٫ رئیس کل گمرک ایران طی پیامی با تأکید بر لزوم افزایش تعامل و هماهنگی بین سازمان های همکار و گمرک در مبادی مرزی، هدف از اجرای طرح مدیریت واحد مرزی با مسئولیت گمرک را جلوگیری از پراکندگی در تصمیم گیری و اجرای اقدامات عملی یکپارچه در راستای تسهیل و توسعه تجارت عنوان کرد.

۴٫ دستور رئیس جمهوری برای ترخیص کالا فوری اموال باقیمانده در گمرکات کشور. رئیس جمهوری در نامش نامه وزیر کشور مبنی بر شناسایی و تعیین تکلیف کالاها و اموال مشمول قانون امور تملیکی، بر لزوم ترخیص فوری تمامی اموال باقیمانده در گمرکات تأکید کرد.

۵٫ آخرین تصمیم درباره نحوه تأمین ارز واردات کالا از طریق صادرات برای اولویت ۳٫ رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، با تشریح جزئیات تأمین ارز واردات از طریق صادرات کالا گفت: کشف نرخ اظهارنامه صادراتی در سامانه نیما صورت خواهد گرفت. ترخیص کار گمرک

۶٫ معاون اول رئیس جمهور در ابالغیه ای به دستگاه های اجرایی درخصوص مصوبه دولت برای ساماندهی و مدیریت بازار ارز، مدت زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور توسط صادرکنندگان کالا را از شش ماه به دوماه تغییر داد.

۷٫ نحوه اظهار محموله های صادراتی مشتقات مایع نفت و گاز در سامانه های الکترونیکی وزارت نفت و گمرک.

۸٫ تفویض اختیار تمدید کارت کارگزاری گمرکی به گمرکات استان ها: به منظور سهولت در تمدید کارت کارگزاری گمرکی و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه صاحبان این گونه
کارت ها گمرک ایران طی بخشنامه ای فرآیند تمدید کارت کارگزاری گمرکی ( ترخیص کاری ) را به ستادهای نظارت گمرکات و گمرکات استان ها تفویض کرد.

۹٫ شرایط صادرات دام زنده قبل از تاریخ ممنوعیت آن . شرایط صادرات مواد اولیه پتروشیمی.

۱۰٫ مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران طی بخشنامه ای با استناد به نامه دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، ثبت سفارش و واردات برخی از انواع لنت با تعرفه های معین را مشمول اخذ مجوز دانست.

۱۱٫ ضوابط و معیارهای شناسایی فرآورده های وارداتی خوراکی و آشامیدنی قاچاق.

۱۲٫ نحوه تخصیص و تأمین ارز تجهیزات و ملزومات پزشکی وارداتی بدون انتقال ارز.

۱۳٫ فهرست ۱۸ قلم کالای اساسی و ضروری مشمول ممنوعیت صادرات

۱۴٫ ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت برای واردات ۱۳۳۹ قلم کالای گروه چهارم ممنوع شد.

۱۵٫ کونیو میکوریا مجدداً به عنوان دبیرکل WCO برگزیده شد.

۱۶٫ هشتم ژوئن ۲۰۱۸ -نمایشگاه وکنفرانس IT 2018 سازمان جهانی گمرک پس از دو و نیم روز بحث پیرامون آخرین تحولات فناوری اطلاعات در گمرک و مدیریت مرزی به کار خود خاتمه داد.

۱۷٫ تحکیم همکاری های گمرکات حاشیه اقیانوس آرام از طریق کنفرانس OCO

۱۸٫ حمایت از تولید داخلی اولویت اول گمرک است. رئیس کل گمرک ایران گفت: گمرک بین واردکننده کالای مصرفی و مواد اولیه برای تولید داخلی تفاوت قائل است و به منظور حمایت از تولیدکنندگان تسهیلات و امکانات زیادی جهت ترخیص فوری مواد اولیه آنها توسط ترخیص کار فراهم کرده است. فرود عسگری این موضوع را در پاسخ به سئوال نشریه اقتصادی “تولید مقاوم” بیان کرد و به سایر سئوال های مطرح شده درخصوص عملکرد گمرک و فعالیت های آن پاسخ داد.

۱۹٫ افزایش ۲/۱ میلیارد دلاری ارزش تجارت خارجی کشور در بهار ۹۷ نسبت به بهار سال ۹۶ صورت گرفت. حجم تجارت خارجی کشور در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون دلار افزایش داشت. این بدان معنا است که در مجموع تجارت خارجی تاکنون چندان تحت تأثیر فشارها و تهدیدات اقتصادی علیه ایران قرار نگرفته است.

۲۰٫ چند خبر واردات و صادرات کالا: صادرات انواع فرش دستباف و ماشینی طی سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۸۸ میلیون دلار درآمد نصیب کشورمان شد. واردات بیش از یک میلیون و ۱۴۱ هزار
دستگاه گوشی تلفن همراه.صادرات ۵۳۲ هزار تن گوجه فرنگی. تسهیالت ویژه دولت برای واردات دارو. واردات بیش از ۷ هزار دستگاه انواع خودرو سواری در سال جاری.

۲۱٫تجارت مرزی الکترونیکی در چین تجربه ای برای سایر کشورها.

۲۲٫ گمرک ایران به عنوان بزرگترین و نخستین گمرک جهان در زمینه کشف و مبارزه با مواد مخدر شناخته شد.

۲۳٫ با مشارکت گمرک ایران، وزارت دادگستری، سفارت کره جنوبی در ایران و چند شرکت کره ای و با هماهنگی دفتر مطالعات، تحقیقات و ظرفیت سازی گمرک ایران، کارگاه  موزشی ” تقویت زیرساخت ها و تعیین استراتژی مالکیت فکری ” برگزار شد.

۲۴٫ رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران: شفاف تر شدن عملکرد گمرک پس از الکترونیکی شدن.

۲۵٫ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: واردات کالاهای مشابه تولید داخل توجیه ندارد.

۲۶٫ رشد ۶۸ درصدی صادرات از گمرکات کردستان طی بهار ۹۷٫

۲۷٫ مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۵۹۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۵۱ دالر کاال به وزن یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۳۴ تن از گمرکات و بازارچه های
مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۲۷ درصد افزایش و از حیث وزن ۷ درصد رشد داشت.

۲۸٫ ناظر گمرکات استان گیلان: کم اظهاری و اظهار خالف با راه اندازی سامانه کارشناس مجازی کاهش یافته است.

۲۹٫ اخبار قاچاق کالا : کشف قاچاق انسان در گمرک از ۱۰۲ نفر گذشت در سه ماهه نخست سال جاری. ماموران گمرک رازی در استان آذربایجان غربی به کمک سگ های
موادیاب ۳۷/۵ کیلوگرم شیره تریاک را از داخل بطری های آب معدنی کشف کردند.

۳۰٫ وزیر کشور در بازدید از گمرک مرزی اینچه برون: طرح جامع اقتصادی مرزنشینان در دولت تصویب شد. ترخیص کالا از گمرک

مجله گمرک شماره ۸۶۱ و ۸۶۲ | نشریه گمرک ایران ۸۶۱ و ۸۶۲

برای دانلود نسخه پی دی اف مجله گمرک شماره ۸۶۱ و ۸۶۲ ( نشریه گمرک ایران ۸۶۱ و ۸۶۲ ) می توانید بر روی عکس صفحه و یا عنوان اولیه مطلب کلیک نمایید. شرکت ترخیص کارا به صورت منظم شماره جدید نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران  را در سایت بارگذاری می نماید تا بدین طریق جدیدترین اخبار را در حوزه در ترخیص کالا ، واردات کالا ، کد تعرفه های گمرکی ، ترخیص کالا از چین و … را در اختیار مخاطبان خود بگذارد.