مجله گمرک شماره ۸۳۵ و ۸۳۶

مجله گمرک شماره ۸۳۵ و ۸۳۶ ( نشریه گمرک ایران ۸۳۵ و ۸۳۶ )

در مجله گمرک شماره ۸۳۵ و ۸۳۶ ( نشریه گمرک ایران ۸۳۵ و ۸۳۶ ) ، اخبار ترخیص کالا از گمرک و خبر واردات کالا و صادرات را به شرح زیر می خوانید :

۱- رئیس کل گمرک ایران در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: گمرک الکترونیک ؛ بزرگترین اقدام دولت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز.

۲- کنترل هوشمند بیش از ۱ میلیون کانتینر ورودی در بخش واردات  و ترانزیت به کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در سال جاری انجام شده و حتی یک کانتینر کالای قاچاق هم از گمرکات ترخیص نشده است .

۳- دستور وزیر اقتصاد انجام شد: پرداخت ۷۱ میلیارد تومان کمک به آسیبدیدگان زلزله اخیر. در پی وقوع زلزله در استانهای ایلام و کرمانشاه، دکتر مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور پرداخت مبلغ هفتاد و یک میلیارد و ده میلیون تومان در سرفصل های مختلف تخصیص داده شده برای کمک به آسیب دیدگان این دو استان را صادر کرد.

۴- قدردانی صلیب سرخ جهانی از همکاری گمرک ایران در ترخیص فوری کمکهای خارجی به زلزله زدگان

۵- رئیس کل گمرک ایران: طرح توسعه مرزپرویزخان با تمام توان دنبال میشود. ترخیص از گمرک

۶- جزئیات مراحل ترخیص خودروهای وارداتی در سیستم گمرک هوشمند. تشریفات ترخیص خودرو در گمرک هوشمند شده و واردات خودرو بدون ثبت سفارش امکانپذیر نیست.

۷- ردیف تعرفه های ۸ رقمی ذیل ردیف ۷۳۲۳ مشمول تخفیف سود بارزگانی نیست. مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با صدور بخشنامه ای اعالم کرد کلیه ردیف تعرفه های ۸ رقمی ذیل ردیف ۷۳۲۳ مشمول تخفیف سود بارزگانی نیستند.

۸- مصوبه جدید هیئت وزیران درباره چگونگی واردات کالا از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به قلمرو گمرکی.

۹- واردات نفت خام و روغن های حاصله از آن نیازی به مجوز سازمان حفاظت محیط زیست ندارد.

۱۰- داره کل نظارت بر دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت طی نامه ای به گمرک درخصوص ترخیص مواد شیمیایی تحت کنترل موضوع جدول قرمز ضمیمه شماره ۶ کتاب قانون مقررات  صادرات و واردات نکاتی را یادآور شد. ترخیص کالا

۱۱- ممنوعیت ترخیص خودرو های وارداتی دارای ثبت سفارش ۲۸ تیر ماه به بعد. مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک با صدور بخشنامه ای از گمرکات اجرایی خواست تا از ترخیص خودروهایی که ثبت سفارش آنها از ۲۸ تیر ماه سال جاری به بعد صورت گرفته اکیداً خودداری نمایند. همچنین ترخیص خودروهایی که ثبت سفارش آنها از تاریخ فوق تمدید شده است، ممنوع میباشد.

۱۲- راهاندازی سامانه لیست سیاه در گمرک : در پی راه اندازی سامانه لیست سیاه در گمرک مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه این سازمان از گمرکات اجرایی خواست تا قبل از ابطال اظهارنامه از عدم درج نامه صاحب کالا در لیست سیاه اطمینان حاصل کنند.

۱۳- اصلاحیه جدید دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز اسناد بانکی و اوراق بهادار بینام همراه مسافر. معاون بانک مرکزی طی نامه ای اصلاحات تازه در مورد دستورالعمل
اجرایی ضوابط ناظر بر ارز/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بینام همراه مسافر را به گمرک اعالم کرد.

۱۴- شرایط و ضوابط ترخیص گندم وارداتی از گمرک : مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با حضور بخشنامه ای از گمرکات اجرایی خواست تا قبل از ترخیص محموله های گندم وارداتی از تسویه حساب ریالی صاحبان کالا با بانک عامل اطمینان حاصل نمایید. ترخیص کار

۱۵- برگزاری هشتمین اجالس شورای سران گمرکات ECO در اسلام آباد : به دعوت سازمان همکاری های اقتصادی ( ECO ) کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک در هشتمین اجلاس سران گمرکات ( ECO ( CHCA که در اسلام آباد، پاکستان برگزار شد، شرکت کرد. این اجلاس در اواسط نوامبر ۲۰۱۷ برگزار شد.

۱۶- برگزاری اولین کارگاه اعتباربخشی بازرسی غیرتهاجمی ( NII ) سازمان جهانی گمرک. اولین کارگاه اعتباربخشی، ویژه مشاوران فنی و عملیاتی بازرسی غیرتهاجمی ( NII ) از ۶ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۱۷ ستاد سازمان مرکزی گمرک در بروکسل برگزار شد.

۱۷- بهبود عملکرد صادرات غیرنفتی ایران در آبان ماه.

۱۸- تلاش گمرک برای ترغیب بخش خصوصی جهت صادرات کالا به روسیه.

۱۹- تأثیر محدودیت منابع داخلی و عوامل انطباقی نامناسب بر عدم اعتماد به نفس صادرکنندگان در گمرکات استان خوزستان. شرکت ترخیص کالا

۲۰-راهنمای ثبت نام و صدور فاکتور فروش در سامانه ( wms ) . پس از راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی همه خدمت گیرندگان از گمرک برای ترخیص کالا های خود موظف به ورود به این سامانه و ثبت اطلاعات و ارائه اسناد به صورت اینترنتی شدهاند. به لحاظ وسعت دامنه فعالیت گمرکی، سامانه مزبور دارای زیرسامانه های متعددی است که سامانه ثبت نامه و صدور فاکتور فروش یکی از آنها است. دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران به منظور سهولت کاربران به این زیرسامانه راهنمایی را در این شماره مجله منتشر کرده است.
۲۱- معصومه آقاپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: قطع دخالت نیروی انسانی در فرآیندهای گمرکی عملکرد گمرک را شفافتر کرده است.

۲۲- رئیس هیئت تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا مجلس: گمرک در زمینه مبارزه با قاچاق کالا اقدامات شایسته ای انجام داده است.

۲۳- ارزیابی سه مدیر گمرک اجرایی: کاهش چشمگیر توقف کالا در گمرک با راه اندازی سامانه های الکترونیکی.

۲۴- محسن مصطفایی، مدیرکل گمرکات استان ایلام : ترخیص کالا در گمرک الکترونیکی با سرعت و دقت بالا انجام میشود.

۲۵- افزایش ۷۳ درصدی درآمدهای گمرک امیرآباد در هفت ماهه سال جاری.

۲۶- استاندار فارس: رضایت تجار از گمرک نشانه خدماترسانی مطلوب به آنها است. ترخیص کالا

۲۷- کشف بیش از ۴۰ مورد قاچاق انسان در گمرک بازرگان . بیش از ۴۰ مورد قاچاق انسان طی سال جاری در گمرکات کشور کشف شده است. گمر ک ایران از کشف نهمین و دهمین محموله قاچاق انسان در سال جاری خبر داد و اعالم کرد: یکی از محموله ها ورودی و محموله دیگر خروجی بوده که در هر دو محموله قاچاق انسان کشف شده است. ترخیص کار گمرک

۲۸- در هشت ماهه سال جاری:  درآمد گمرک تهران ۳۴ درصد افزایش یافت.

۲۹- توافق های تازه ایران و ترکیه برای توسعه همکاریهای گمرکی و اقتصادی.

۳۰- انتصاب سرپرست اداره کل امور اداری و رفاه گمرک ایران. طـی حکمی از سـوی فرود عسـگری، رئیس کل گمـرک ایـران، احمـد ذاکـری بـه سـمت سرپرسـت اداره کل امـور اداری و رفـاه گمـرک منصوب شـد.

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس ، ترخیص کالا از چین ، ثبت سفارش کالا