مجله گمرک شماره ۸۳۱ و ۸۳۲

مجله گمرک شماره ۸۳۱ و ۸۳۲ ( نشریه گمرک ایران ۸۳۱ و ۸۳۲)

در مجله گمرک شماره ۸۳۱ و ۸۳۲ ( نشریه گمرک ایران ۸۳۱ و ۸۳۲ ) ، اخبار گمرک ،  ترخیص کالا از گمرک توسط شرکت ترخیص کالا و ترخیص کار گمرک و خبر واردات کالا و صادرات را به شرح زیر می خوانید :

۱-رئیس کل گمرک ایران در نشست مدیران ستادی و اجرایی گمرکات سراسر کشور بیان کرد: مشارکت ۲۷ سازمان در پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک.

۲- وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خبر داد: نهایی شـدن مذاکرات پیوستن ایران به پیمان اقتصادی اوراسیا.

۳-در دیدار با وزیر اقتصاد کشورمان در باکو صورت گرفت: ابراز خرسندی رئیس جمهوری آذربایجان از توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران. ترخیص کالا

۴- یکسان سازی اجرای مقررات تجارت خارجی در سراسر کشور با کمک سامانه جامع گمرکی. مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات ارتباطات گمرک ایران گفت: یکسان سازی اجرای قوانین و مقررات تجارت خارجی در سراسر کشور با کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی انجام شده و در حال حاضر دسترسی لحظه ای به اطلاعات و آمار صادرات واردات و ترانزیت با بزرگترین بانک اطلاعاتی تجارت خارجی کشور امکان پذیر است.

۵-ئیس كل گمرك در نشست سالانه مديران ستادي و اجرايي گمركات كشور گفت: يكي از دستاوردهاي مهم گمرك در قالب گمرك الكترونيك حضور ٢٧ سازمان همجوار در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي است كه سبب تسهيل و توسعه تجارت از طريق كاهش زمان و هزينه صاحبان كالا شده است.

۶-معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران خبر داد: نصب ۱۰۰ هزار رهیاب ماهواره ای (GPS) بر روی کامیون های ترانزیتی

۷-معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک اعالم کرد معرفی طرح کارشناسی متمرکز گمرک ایران به عنوان الگوی گمرکات جهان توسط WCO

۸-مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش و تعرفه گمرک ایران طی بخشنامه ای لزوم دقت نظر و توجه گمرکات اجرایی به موارد مذکور در ضمیمه شماره ۱ کتاب مقررات صادرات و واردات و فهرست مواد شیمیایی پرتجارت جداول کنوانسیون سلاح های شیمیایی را مورد تأکید قرار دارد. شرکت ترخیص کالا

۹-بخشنامه گمرک درباره ورود موقت انواع نخ اکریلیک و نحوه استرداد حقوق صادرات فرش ماشینی: دفتر صادرات کالا گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به گمرکات اجرایی،  درخصوص ورود موقت انواع نخ اکریلیک مورد استفاده در تولید و صادرات فرش ماشینی و نحوه کاربرد آنها در تولید فرشهای مزبور نکاتی را یادآور شد.

۱۰-مدیرکل مرکز واردات کالا و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به گمرکات اجرایی بر اخذ نظریه آزمایشگاه و استعلام های الزم درخصوص واردات انواع “مت” و “ویل” تأکید کرد. هزینه ترخیص کالا از گمرک
۱۱-گمرک سهلان مجاز به ترخیص ماشین آلات راهسازی مستعمل شد گمرک سهلان در استان آذربایجان شرقی به فهرست گمرکات مجاز به ترخیص ماشین آلات راهسازی
مستعمل اضافه شد.

۱۲-در بخشنامه رئیس کل گمرک ایران اعلام شد؛ تسهیلات گمرک برای واحدهای تولیدی: فرود عسگری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران طی بخشنامه ای تسهیلات گمرکی برای ترخیص کالا های واحدهای تولیدی معتبر بدون پرداخت حقوق ورودی و با نگهداری بخشی از کالا به عنوان وثیقه حقوق ورودی کالاهای ترخیصی را اعلام و اختیار انجام تشریفات گمرکی این کالاها را به گمرکات اجرایی تفویض کرد.

۱۳-صادرکنندگان دقت کنند امکان بازگرداندن اظهارنامه های صادراتی در سیستم جامع گمرکی وجود ندارد مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران بر لزوم دقت صادرکنندگان در زمان تنظیم
اظهارنامه ها تأکید و اعلام کرد: امکان بازگرداندن اظهارنامه ها در سیستم جامع امور گمرکی میسر نیست. ترخیص کالا از گمرک

۱۴-صدور کالاهای مکشوفه قاچاق که نیازمند اخذ مجوز یا گواهی های قانونی است منوط به اخذ و ارائه اسناد و مدارک یاد شده به گمرکات اجرایی خواهد بود.

۱۵-واردات هر نوع ماشین آلات چاپ، لیتوگرافی، گراورسازی، حروف چینی و صحافی نیازی به مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد. ترخیص از گمرک

۱۶-واردات باتری فرسوده با رعایت الزامات کنوانسیون بازل توسط سازمان حفاظت محیط زیست بلامانع است.

۱۷-مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به کلیه گمرکات مستقر در مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی شرایط و ضوابط مربوط به واردات برنج را اعالم کرد.

۱۸-نهایی شدن بسته تجارت الکترونیکی سازمان جهانی گمرک در سال ۲۰۱۸: نزدیک به ۲۰۰ نماینده از سوی کشورها در دومین اجلاس کارگروه تجارت الکترونیکی سازمان جهانی
گمرک ( WGEC )که در ستاد مرکزی این سازمان در بروکسل و با هدف بررسی موشکافانه کارهای انجام شده از زمان اولین اجلاس و پیشرفت کار برای تولید ابزارها و دستورالعمل های مر تبط با مدیریت تراکنش های روزافزون مرزی برخاسته از معاملات تجارت الکترونیکی برگزار شد، شرکت کردند.

۱۹-رئیس کل گمرک ایران در گفت و گو با خبرگزاری میزان تشریح کرد: قابلیت های گمرک الکترونیکی برای افزایش سلامت و امنیت تجارت خارجی. یکی از مهمترین اثرات اجرای سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک آن است که انجام تخلف و قاچاق به نحو قابل مالحظه ای کاهش یافته و در بسیاری از رویه ها غیرممکن شده است.

۲۰-عضو اتاق بازرگانی ایران: اجرای سامانه جامع گمرکی کار شجاعانه ای بود که دکتر مسعود کرباسیان آن را انجام داد، اما این کار هنوز به پایان نرسیده و ادامه آن در آینده باید دنبال و تالش شود تا سایر سازمانه ای مرتبط با بحث تجارت همکاری و هماهنگی بیشتری با گمرک داشته باشد. این مطلب بخشی از اظهارات پرویز شکرانی فعال اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت و گو با خبرنگار هفته نامه گمرک است که نظر شما را به ادامه آن جلب میکنیم.

۲۱- در هفت ماهه سال ۹۶ میزان تجارت خارجی ایران به ۵/۵۲ میلیارد دلار رسید. مجموع تجارت خارجی ایران در هفت ماهه سال جاری با ۳ میلیارد و ۵۹ میلیون دلار افزایش و ۲/۶
درصد رشد به ۵۲ میلیارد و ۵۲۷ میلیون دلار رسید.

۲۲- الزام شرکتهای حمل و نقل داخلی به تسویه حواله های بارگیری در پنجره واحد تجارت فرامرزی.

۲۳-ارزیابی مدیران سه گمرک مرزی از نتایج اجرای سامانه جامع گمرکی: کاهش زمان و هزینه تشریفات ترخیص، دستاورد اصلی گمرک الکترونیکی است.

۲۴-رئیس پلیس مبارزه با قاچاق استان هرمزگان: سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی شبکه های بزرگ قاچاق را متالشی کرد.

۲۵- مدیرکل گمرک اصفهان خبر داد: تسهيل و تسريع صادرات کالا در گمرك كاشان.

۲۶-مدیرکل گمرک همدان: مجوز صادرات پسته و فرش دستباف به گمرک همدان ابلاغ شد.

۲۷- با امضای یک تفاهم نامه همکاری صورت گرفت: اتصال شرکت ملی پست ایران به سامانه جامع گمرکی .

 

 

مجله گمرک شماره 831 832, نشریه گمرک ایران 831 ترخیص کالا , 832 , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا 831,832

مجله گمرک شماره ۸۳۱ ۸۳۲, نشریه گمرک ایران ۸۳۱ ترخیص کالا , ۸۳۲ , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا ۸۳۱,۸۳۲

بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از چین ، ترخیص کالا چیست