ترخیص لاستیک و واردات لاستیک

ترخیص لاستیک و واردات لاستیک : لاستیک یکی از مهم ترین مواد اولیه در اکثر صنایع تولیدی محسوب می شود. لاستیک ها بسیار متنوع هستند و با کاربری های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. واردات لاستیک و ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت و ترخیص آن در ایران از کشورهای مختلفی صورت می گیرد.

ترخیص لاستیک از گمرک

بر اساس آمار ارائه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران در پنج ماه اول سال ۱۳۹۵ میزان واردات لاستیک بیش از نه هزار تن با ارزش دلاری بیش از ۲۹ میلیون دلار می باشد. در این دوره بیش ترین میزان واردات لاستیک از چین و ترخیص کالا از چین به میزان چهار هزار تن با ارزش دلاری ۱۳ میلیون دلار بوده است و بعد از آن بیش ترین حجم واردات لاستیک و ترخیص کالا از بازرگان از امارات متحده عربی و در مرحله بعد واردات از ترکیه، واردات از کره و هند می باشد که این آمار و ارقام در دو نمودار زیر نمایش داده شده است.

ترخیص لاستیک

ترخیص لاستیک

بر اساس این آمار می توان گفت که از لحاظ ارزش دلاری ۴۵ درصد واردات لاستیک از چین، ۱۷ درصد واردات لاستیک از امارات، ۱۱ درصد واردات لاستیک از ترکیه و ۶ درصد واردات لاستیک از هند و مابقی واردات لاستیک از سایر کشورها بوده است  توسط ترخیص کار گمرک انجام شده است. بنابر این بزرگترین شرکای تجاری کشور در این ضمینه به ترتیب کشور چین ، ترکیه و هند می باشند. البته آمار و ارقام ارجاع یافته به کشور امارات عمدتا به صورت واسطه گری و  توسط شرکت های صادرات و واردات صورت گرفته و مبدا اصلی کالا را همان کشور های جنوب شرقی آسیا و یا بعضا اروپایی تشکیل می دهند.

ترخیص لاستیک و واردات لاستیک

ترخیص لاستیک واردات لاستیک

ترخیص لاستیک واردات لاستیک

پیرو نمودار ارائه شده می توان ملاحظه نمود که از لحاظ حجم واردات بیش ترین میزان واردات لاستیک از چین، ترکیه، جمهوری کره، امارات و هند بوده است. ثبت سفارش لاستیک جزو کالاهای معدودی است که با بخش نامه های مختلف و ممنوعیت ها دوره های گوناگون در ارتباط است و گاه با توجه به شرایط ثبت سفارش برخی از انواع این کالا با مجوز لازم صورت می پذیرد . البته نوع لاستیک و کاربری آن در صنایع و یا خودروی شخصی و ماشین آلات کشاوزی یا حتی لاستیک هواپیما می تواند شرایط گوناگون و مختلفی را ایجاد نماید. که بنا بر مورد خاص واردات شرکت ترخیص کالا ی ترخیص کار با تخصص در این حوزه اطلاعات کافی را ارائه می نماید. شرکت های بازرگانی صادرات و واردات و تولید کنندگان گرامی می توانند با ارتباط با مشاوران شرکت ترخیص کارا در خصوص واردات و بازرگانی لاستیک مشاوره بازرگانی و خرید و مشاوره گمرکی لازم را دریافت نمایند.

همان گونه که بیان کردیم لاستیک انواع گوناگونی دارد و برای هر نوع لاستیک کد تعرفه ی خاصی تعیین می شود. کدهای تعرفه گمرکی لاستیک بین ۴۰۱۱۱۰ و ۴۰۱۳۹۰ متغیر می باشد. لاستيك چرخ از جنس كائوچوكه براي اتوبوسک ها واتومبيلک هاي باري به كارميکرود به استثناي سايز ۵/۲۲ R 80315 که دارای کد تعرفه گمرکی ۴۰۱۱۲۰ می باشد بیش ترین میزان واردات لاستیک در پنج ماه اول سال ۱۳۹۵ بوده است.

و پس از آن لاستیک هایی با کد تعرفه ی ۴۰۱۱۲۰ و ۴۰۱۱۶۲ ( هزینه ترخیص کالا از گمرک ) به ترتیب بیش ترین میزان واردات لاستیک و ترخیص کالا از گمرک بوده اند که کد ۴۰۱۱۲۰ متعلق به لاستيك روي چرخ كائوچویی براي اتوبوسک ها و اتومبيلک هاي باري به كار مي رود با سايز ۵/۲۲ R 80315 و کد تعرفه ی ۴۰۱۱۶۲ مربوط به لاستيک رويي چرخ براي وسايل نقليه کشاورزي به شکل استخوان شاه ماهي بدون توليد داخل می باشد. بنابراین لاستیک در واردات ماشین آلات و ترخیص ماشین آلات نیز می تواند جای داشته باشد و به عنوان مثال لاستیک های لیفتراک ها و دیگر ماشین آلات صنعتی نظیر جرثقیل های سقفی و …

بر اساس آمار و اطلاعات به دست امده از گمرک می توان گفت که در طی این دوره ی پنج ماهه بیش ترین میزان ترخیص لاستیک از گمرک شهید رجایی صورت گرفته است به صورتی که بیش از سه هزار تن لاستیک با ارزشی بیش از ۱۳ میلیون دلار به این گمرک وارد شده و توسط حق العمل کاران گمرکی و شرکت های ترخیص کار، ترخیص شده است.

البته شرکت های ترخیص کار در زمینه ی ترخیص لاستیک در سایر گمرک ها به خصوص در گمرک منطقه ویژه بوشهر، گمرک قشم، گمرک ارومیه و گمرک فرودگاه امام خمینی بسیار فعال بوده اند زیرا این گمرکات پس از گمرک شهید رجایی به ترتیب بیش ترین میزان ترخیص لاستیک را داشته اند. در نمودار زیر سهم هر یک از گمرکات کشور در ترخیص لاستیک از لحاظ ارزش دلاری نشان داده شده است.

شرکت بازرگانی ترخیص کارا با مهارت و اشرافی که بر تمامی بخشنامه ها و قوانین مقررات صادرات و واردات کالا دارند توانسته اند تا تمامی خدمات در حوزه واردات کالا ، ترخیص و صادرات کالا را به بهترین شکل برای تجار و بازرگانان و شرکت های تولیدی به انجام برسانند. اگر شما هم به دنیال ترخیص لاستیک از گمرک و واردات لاستیک از گمرک و کشور های دیگر هستید می توانید با شماره تلفن های ۲۲۶۳۹۵۸۰ و یا ۲۲۶۳۹۵۷۹ تماس گرفته و از مشاوره رایگان بازرگانی شرکت ترخیص کارا بهره مند شوید.

همچنین این شرکت با طراحی و ساخت اپ تاجریار توانسته است تا قدمی در سهولت بخشیدن به امر خدمات بازرگانی کشور داشته باشد. برای دانلود این اپلیکیشن می توانید با مراجعه به اپ بازار نسخه اندروید و اپ سیب اپ برای نسخه IOS جدید ترین نسخه آن را دانلود نمایید و از تمامی خدمات آن به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید.

ترخیص لاستیک با شرکت ترخیص کارا

بر اساس این آمار و ارقام دریافت شده از گمرک ایران می توان گفت که در جایگاه رتبه نخست با مقدار ۴۸ درصد ترخیص لاستیک از گمرک شهید رجایی و در مقام دوم با میزان ۱۴ درصد ترخیص لاستیک از گمرک بوشهر و در مقام سوم گمرک های کشور با میزان ۹ درصد ترخیص لاستیک از گمرک قشم و مقدار ۵ درصد ترخیص لاستیک از گمرک ارومیه و مابقی در سایر گمرکات کشور ترخیص شده اند.

ترخیص لاستیک از گمرک

ترخیص لاستیک از گمرک

شرکت بازرگانی صادرات و واردات ترخیص کار ا از پیش از مرحله ی انجام ثبت سفارش بازرگانی لاستیک با انجام مکاتبات و مذاکرات در جهت تعیین و منبع یابی و خرید کالا از خارج از کشور و بررسی و بازرسی شرکت ها و اعتبار برند موجود و بستن قرارداد خرید اقدام نموده و پس از دریافت پروفرما به عنوان یک شرکت ثبت سفارش بازرگانی با ثبت در سامانه ی ثبت سفارش وزارت بازرگانی و دریافت مجوز  واردات از وزارت صنعت، معدن و تجارت و ارسال ثبت سفارش گمرک در سامانه ی جامع تجارت ایران تا مرحله ی ترخیص کالا از گمرک و در این مورد ترخیص لاستیک در گمرک های مهم کشور به انجام خدمات ترخیص لاستیک ، بازرگانی و واردات لاستیک و واردات از چین و اروپا و واردات از ترکیه می پردازد و بازرگانان و تولیدکنندگان را در این امر یاری می کند. در صورت لزوم می توانید با دریافت خدمات بازرگانی و مشاوره بازرگانی در خصوص ترخیص و واردات کالا با مشاوران شرکت ترخیص کالا بازرگانی صادرات و واردات کارا ارتباط برقرار نمایید.

سامانه جامع تجارت