مجله گمرک شماره ۸۵۳ و ۸۵۴

مجله گمرک شماره ۸۵۳ و ۸۵۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۵۳ و ۸۵۴ )

در  مجله گمرک شماره ۸۵۳ و ۸۵۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۵۳ و ۸۵۴ )  اخبار ترخیص کالا از گمرک توسط ترخیص کار ، سایت همتا ، ثبت سفارش کالا در سامانه جام تجارت ، شرکت ترخیص کالا و خبر واردات کالا و صادرات را به شرح زیر می خوانید :

۱٫دستگاه ایکسری پیشرفته کامیونی گمرکات دوغارون و سرخس با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و رئیس کل گمرک ایران افتتاح شد.

۲٫ رئیس کل گمرک ایران خبر داد: اولین ایکس‌ری کامیونی تولید داخل به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

۳٫ وزیر امور اقتصادی و دارایی بر حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان در تعامالت تجاری تاکید کرد.

۴٫ رئیس کل گمرک ایران در دیدار با سفیر نروژ در تهران: همکاری گمرکی ایران با کشورهای اروپایی توسعه می‌یابد.

۵٫ ایران و بلاروس در زمینه تبادل اطلاعات گمرکی توافق‌نامه همکاری امضا می‌کنند. رئیس کل گمرک کشورمان در دیدار با سفیر جمهوری بلاروس در تهران، آمادگی گمرک را برای امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه تبادل اطالعات گمرکی  ( MOU ) اعلام کرد.

۶٫ مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران طی بخشنامه ای ضمن ارسال مصوبات هیأت وزیران، نامه اداره کل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت و مصوبات کارگروه ماده ۱۴ در ارتباط با ساماندهی و مدیریت بازار ارز به گمرکات اجرایی مواردی را درخصوص ثبت سفارش واردات کالا در سامانه ثبت سفارش کالا ، ترخیص کالاهای وارداتی قبل از ۲۲/۱/۹۷ ( زمان تک نرخی شدن ارز ) و همچنین ورود ارز همراه مسافر اعلام کرد.

۷٫ ضوابط ترخیص تخم مرغ خوراکی (خام) از گمرک: مرکز واردات کالا و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به گمرکات اجرایی شرابط و ضوابط ترخیص تخم مرغ
خوراکی ( خام ) از گمرک را اعلام کرد. ترخیص کالا از گمرک

۸٫ چگونگی ثبت سفارش در ntsw خودروهای هیبریدی. مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران طی بخشنامه ای نامه محمدهیراد حاتمی فر مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وارداتی وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر دستور وزیر اقتصاد درخصوص چگونگی ثبت سفارش و میزان حقوق ورودی انواع خودروهای هیبریدی را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.

۹٫ شرط وزارت جهاد کشاورزی برای واردات برخی از محصولات تراریخته. وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: واردات برخی از محصولات کشاورزی تراریخته علاوه بر رعایت مقررات و ضوابط جاری، مستلزم دریافت مجوز از سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش این وزارتخانه است. محصولات تراریخته به محصولاتی گفته میاشود که در آن ها تغییرات ژنتیکی صورت می گیرد و هدف اصلی از این کار مقاوم سازی گیاه در برابر آفات و سموم است. شرکت ترخیص کالا

۱۰٫ ضوابط واردات و معافیت گمرکی ماشین‌ آلات خط تولید صنعت چاپ: واردات ماشین آلات نو و مستعمل صنعت چاپ تا ۵ سال عمر بلامانع و بالاتر از آن نیازمند مجوز است.

۱۱٫ براساس اعلام سازمان انرژی اتمی: واردات دستگاه‌های برنزه‌کننده پوست به کشور ممنوع است.

۱۲٫ ضوابط ورود موقت انواع نخ و صادرات فرش ماشینی : دفتر صادرات گمرک ایران طی بخشنامه ای در مورد ورود موقت یا قطعی انواع نخ جهت تولید و صدور فرش ماشینی و همچنین چگونگی تشریفات گمرکی صادرات فرش ماشینی نکاتی را به گمرکات اجرایی یادآور شد.

۱۳٫ الزامات مربوط به صادرات روغن تصیفه مجدد از سوی دفتر صادرات گمرک ایران اعلام شد.

۱۴٫ اظهارات میکوریا درباره دلایل انتخاب شعار سال ۲۰۱۸ برای گمرکات جهان.

۱۵٫ برگزاری کارگاه ناحیه‌ای ظرفیت‌سازی آزمایشگاه‌های گمرک ویژه منطقه آسیا و اقیانوسیه WCO.

۱۶٫ برگزاری کارگاه آموزشی عملیات کاتالیست ۲ جهت مبارزه با مواد روانگردان جدید. ترخیص کالا از گمرک

۱۷٫ چهارمین کنفرانس جهانی AEO ( عامل مجاز اقتصادی ) سازمان جهانی گمرک که با هدف گسترش شناخت مشترک AEO برای تحکیم و امنیت تجاری جهانی در کامپالا (اوگاندا) یرگزار شد، با موفقیت به پایان رسید.

۱۸٫ چارچوب استانداردهای تجارت الکترونیکی فرامرزی نهایی شد.

۱۹٫ رئیس کل گمرک ایران حرکت در مسیر و بستر استانداردهای جهانی را بهترین جایگزین حمایت های تعرفه ای از بخش های تولید و تجارت دانست و گفت: ما باید به سمت شفافیت و روان سازی تجارت و اقتصاد حرکت کنیم چرا که از این طریق سیاستگذاری های تجاری بهتر جواب می دهد.

۲۰٫ افزایش ۱۵ درصدی صادرات غیرنفتی در فروردین: کارنامه تجارت خارجی کشور در نخستین ماه از سال ۹۷ نشان می دهد که از لحاظ ارزش صادرات غیرنفتی کشورمان ۱۵٫۰۹ درصد و واردات ۷٫۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

۲۱٫ نحوه استعلام پروانه گمرکی:  آخرین و پنجمین بخش از راهنمای انجام رویه های مرجوعی در پنجره واحد تجارت فرامرزی به ارائه توضیحاتی درباره نحوه تولید رمز، اسناد اظهارنامه، ارزیابی کارشناس و صدور مجوز پرداخته است.

۲۲٫ رئیس مجمع عالی واردات اظهار قبل از ورود کالا در گمرک منافع همه بخش‌ها را تأمین می‌کند.

۲۳٫ نايب رئيس کميسيون مديريت واردات اتاق ايران ۳ مزیت پیش‌ اظهاری واردات کالا توسط ترخیص کار گمرک به گمرک را مطرح کرد.

۲۴٫ تأثير تجارت الكترونيك بر كسب‌ و كار.

۲۵٫ مدیرکل دفتر بازبینی و حسابرسی از تلاش گمرک برای فرهنگ‌سازی حسابرسی پس از ترخیص در بین تجار نکاتی را عنوان کرد.

۲۶٫ تهمت هایی که اخیراً درخصوص واردات خودرو به گمرک زده می شود به دلیل آن است که گمرک با شفاف سازی، منافع خیلی ها را که اصطلاحاً دارای کسب و کار سیاه و پوله ای کثیف هستند به خطر انداخته است. این مطلب بخشی از اظهارات مجیدرضا حریری نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفتوگو با خبرنگار نشریه گمرک است.

۲۷٫ لزوم تعدیل نگاه کیفری به پدیده قاچاق کالا.

۲۸٫ خبرهای کوتاه درباره آمار صادرات کالا و واردات کالا و ترخیص کالا .

۲۹٫ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد مشکلات صنایع و اشتغال گفت: متأسفانه میزان بیکاری در کشور بالاست و این پدیده به معضلی جدی تبدیل شده و بیشترین ضربه ای را به تولید داخلی وارد می کند.

۳۰٫ عضو کمیسیون برنامه و بودجه خواستار تعریف دقیق از قاچاق کالا شد و گفت: اینکه هر کس کالایی در دست داشته باشد و بخواهد آن را با خود وارد کشور کند، این معنای قاچاق ندارد، بلکه قاچاقچی به کسانی اطلاق میشود که به صورت سازمان یافته و گسترده کالا وارد می کنند.

۳۱٫ استاندار هرمزگان در دیدار با ناظر گمرکات استان: نقش گمرک در مقابله با قاچاق کالا بی بدیل است.

۳۲٫ تکریم همکاران بازنشسته در گمرک بوشهر.

۳۳٫ تسهیالت گمرک یزد برای واحدهای تولیدی و صادرکنندگان در سال جدید.

۳۴٫ آمادگی گمرک چهارمحال و بختیاری برای ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی.

۳۵٫ معاون حقوقی و نظارت گمرک در مراسم تکریم و معارفه مدیر گمرک غرب تهران : گمرک از همه ظرفیت های خود برای حمایت از کالای ایرانی استفاده می کند.

مجله گمرک شماره ۸۵۳ و ۸۵۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۵۳ و ۸۵۴ )

برای دانلود نسخه پی دی اف مجله گمرک شماره ۸۵۳ و ۸۵۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۵۳ و ۸۵۴ ) می توانید بر روی عکس صفحه و یا عنوان اولیه مطلب کلیک نمایید. شرکت ترخیص کارا به صورت منظم شماره جدید نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران  را در سایت بارگذاری می نماید تا بدین طریق جدیدترین اخبار را در حوزه در ترخیص کالا ، واردات کالا ، تعرفه های گمرکی و … را در اختیار مخاطبان خود بگذارد.