مجله گمرک شماره ۸۲۷ و ۸۲۸

مجله گمرک شماره ۸۲۷ و ۸۲۸ ( نشریه گمرک ایران ۸۲۷ و ۸۲۸ )

در این شماره از نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران ، اخبار گمرک ،  ترخیص کالا از گمرک و ترخیص کار گمرک و ترخیص کالا و خبر واردات کالا و صادرات و نحوه ترخیص کالا را به شرح زیر می خوانید :

ترخیص کالا چیست ؟

۱- توافقات ایران و ترکیه برای توسعه تجارت و همکاری های گمرکی : رؤسـای گمـرکات ایـران و ترکیه  بـر ۸ محـور مهـم در همکاری هـای مشـترک گمرکـی توافـق کردنـد. طرفيـن بـر ٢٤ سـاعته شـدن فعالیـت مرز گمرک بازرگان – گوربالغ و تأمين نيروی انسـانی و تجهيزاتـی به توافق رسـيدند.

۲-نحوه صدور و ارائه گواهی مبدأ کالاهای صادراتی در گمرکات ایران و ترکیه : مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک طی بخشنامه ای اعالم کرد،به منظور تسهیل تبادل
کالاهای صادراتی بین ایران و ترکیه و در جهت رعایت مفاد موافقتنامه تجارت ترجیحی، گواهی مبدأ کالاهای صادره صرفاً توسط اتاق های بازرگانی دو کشور تأیید و به صورت الکترونیکی به گمرکات دو طرف ارائه میشود.

۳-موارد ممنوعیت یا اخذ مجوز برای واردات مواد مخرب لایه اوزن : دفتر حفاظت لایه اوزن سازمان حفاظت محیط زیست با ارسال نامه ای به گمرک ایران درخصوص واردات مواد مخرب لایه اوزن و کالاهای مبتنی بر آن نکاتی را یادآورد شد.

۴-ضوابط ترخیص کالای ملوانی برای شناورهای سنتی زیر ۵۰۰ تن: مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با صدور بخشنامه ای به ستاد نظارت گمرکات استان های بوشهر، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان دستورالعمل ترخیص کالا موضوع آیین نامه ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت کمتر از ۵۰۰ تن (لنج تجاری) و ساماندهی نوسازی این شناورها را ابالغ کرد.

۵- ضوابط گمرکی فعالیت فروشگاه های آزاد در مبادی مرزی و فرودگاه های کشور: مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران طی بخشنامه ای بر لزوم ساماندهی فعالیت فروشگاه های آزاد در مبادی مرزی و فرودگاه های کشور تأکید کرد.

۶- لزوم اخذ مجوز چاپ لفاف و طرح بسته بندی بر روی کالاهای تولیدی و بازرگانی: مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران اعالم کرد: براساس نامه مدیرکل دفتر تبلیغات و اطالع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چاپ لفاف و طرح بسته بندی توسط شرکت های تولیدی و شرکت های بازرگانی مستلزم دریافت مجوز از این وزارتخانه است.

۷-شرایط صدور مجوز برای واردات محصولات آزبستی به کشور : با توجه به ممنوعیت واردات محصولات آزبستی به کشور، استعالم درخصوص وجود یا عدم وجود آزبست در مرحله ترخیص کالا و ورود به کشور بایستی از طریق سازمان ملی استاندارد صورت پذیرد.

۸-ضوابط صادرات گیاهان دارویی، صنعتی و عطری: مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران طی بخشنامه ای ضوابط صادرات گیاهان دارویی، صنعتی و عطری را به گمرکات اجرایی ابالغ
کرد.

۹- مذاکره دبیرکل سازمان جهانی گمرک و صندوق بین المللی پول در زمینه تهیه منابع مالی برای گمرک: کوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک با ویکتورگاسپار مدیر بخش امور مالی صندوق بینالمللی پول ( IMF ) برای بحث و تبادل نظر پیرامون آینده گسترش همکاری های گمرک و مالیات در واشنگتن دیسی مذاکره کرد.

۱۰- برگزاری سیزدهمین اجلاس جهانی قوانین گمرکی : سیزدهمین اجلاس جهانی قوانین گمرکی از ۶ تا ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ در رم ایتالیا برگزار شد. شرکت ترخیص کالا

۱۱ -حمایت WCO از گمرک اندونزی برای تقویت اجرای مرزی مالکیت معنوی (IPR) : تحت پشتیبانی و حمایت مالی صندوق همکاری های گمرکی ژاپن (CCF )کارگاه آموزشی سازمان جهانی گمرک درخصوص مبارزه با کالاهای جعلی و تقلبی برای گمرک اندونزی در جاکارتا از ۱۱ تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ برگزار شد.

۱۲-تحلیلی بر وضعیت تجارت خارجی در نیمه دوم سال ۹۶: گمرک الکترونیکی، تجربه ای موفق در تجارت بین المللی. گمرک هوشمند و تسهیلاتی برای تجارت، چتر تسهیلات گمرکی برای بخش خصوصی، مواد اولیه، وارداتی برای رشد صادرات، فرصت های تازه صادراتی
۱۳- مدیرکل دفتر بررسی و تعیین تعرفه و ارزش گمرک ایران خبر داد: به روز رسانی ارزش کالاهای ثبت شده در سامانه TSC

۱۴-کارنامه عملکرد تجارت خارجی کشور در ۶ ماهه نخست سال جاری : مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی از ۴۴ میلیارد دلار فراتر رفت.

۱۵- واردات بیش از ۴۴ هزار خودرو در شش ماهه نخست سال جاری : براساس آمار گمرک ایران طی شش ماهه اول سال جاری بیش از ۴۴ هزار خودرو به کشور وارد شده
است.
۱۶- قدردانی رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو از گمرک:  رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو، اقدامات گمرك و تدوین مقررات جديد برای تسریع در ترخیص مواد اولیه و اقالم دارویی را  تحسين برانگيز و شايسته قدردانى دانست و گفت؛ فرآیند ترخیص اقالم دارویی و بهداشتی از گمرکات بدون وقفه در حال انجام است.

۱۷- در دیدار معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران و رئیس کل گمرک بلغارستان انجام شد: بررسی راه های توسعه همکاری ایران و بلغارستان در مبارزه با موادمخدر

۱۸- قاچاق مواد مخدر از طریق بسته های پستی در فرودگاه امام (ره) به صفر نزدیک شد : مهارت های مأموران گمرک در شناسایی کالای قاچاق و استفاده از ایکسری در ماه های اخیر توانسته است قاچاق بذر ماده مخدر گل از طریق بسته های پستی در فرودگاه امام(ره) را متوقف کند. آمار کشفیات در این فرودگاه نشان میدهد، با هوشیاری مأموران حوزه ۳
گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) ریسک قاچاق از طریق پست، در این حوزه افزایش یافته و به روشی نا امن برای قاچاقچیان تبدیل شده است، تا جایی که قاچاق از طریق بسته های وارده پستی در این حوزه به صفر نزدیک شده است.

۱۹- گرامی داشت عاشورای حسینی و هفته دفاع مقدس  در گمرکات کشور: گمرک شهیدرجایی ، گمرک بندرعباس و ترخیص کالا از گمرک بندرعباس توسط شرکت ترخیص کالا به مناسبت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با ایام محرم ماه خون
و قیام، مراسمی با حضور فرمانده قرارگاه منطقه ای مدینه منوره استان هرمزگان در گمرک شهید رجایی برگزار گردید.

۲۰- گمرک استان سمنان :  مراسم پرفیض زیارت عاشورا در دهه اول محرم در نمازخانه گمرک سمنان برگزار شد و کارکنان این گمرک در آن شرکت کردند.
۲۱- نمایش دستاوردهای سامانه جامع گمرکی در نمایشگاه اقتصادی آستارا: گمرک آستارا با حضور فعال در نمایشگاه توانمندی های اقتصادی این شهر، دستاوردهای سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی و عملکرد آنها بر توسعه تجارت را به نمایش گذاشت.

مجله گمرک شماره ۸۲۷ و ۸۲۸ ( نشریه گمرک ایران ۸۲۷ و ۸۲۸ )

برای دانلود نسخه پی دی اف مجله گمرک شماره ۸۲۷ و ۸۲۸ ( نشریه گمرک ایران ۸۲۷ و ۸۲۸ ) می توانید بر روی عکس صفحه و یا عنوان اولیه مطلب کلیک نمایید. شرکت ترخیص کارا به صورت منظم شماره جدید نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران  را در سایت بارگذاری می نماید تا بدین طریق جدیدترین اخبار گمرک و ترخیص کالا از گمرک را در حوزه در ترخیص کالا ، واردات کالا ، کد تعرفه های گمرکی و … را در اختیار مخاطبان خود بگذارد.

 

 

مجله گمرک شماره 827 ,828 , نشریه گمرک ایران 827 , 828 , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا 827 , 828

مجله گمرک شماره ۸۲۷ ,۸۲۸ , نشریه گمرک ایران ۸۲۷ , ۸۲۸ , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا ۸۲۷ , ۸۲۸

بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از گمرک بندرعباس