اظهار کالا و اظهارکننده کالا در گمرک , ترخیص کار

اظهار کالا و اظهارکننده کالا در گمرک | اظهار کالا | اظهار کننده کالا ( ترخیص کار )

اظهار کننده کالا – ترخیص کار

Declarant

هر شخصی که اظهار نامه گمرکی را تنظیم می کند یا اظهار نامه به نام او تنظیم می شود.

شخصی است که اظهارنامه گمرکی را تنظیم و امضا می نماید، در نظام جدید (پنجره واحد تجارت فرامرزی) کاربر مجاز دارای نام کاربری و رمز عبور که امضای دیجیتال به او تخصیص داده شده، این عمل را به صورت دور اظهاری انجام می دهد. ترخیص کار گمرکی

اظهار کالا به گمرک

Production of Goods to the Customs

عمل ارائه کالا به مقامات صلاحیت دار گمرکی در محلی که برای تکمیل تشریفات گمرکی تعیین شده یا مورد قبول واقع شده است.

اظهار کالا به گمرک به خودی خود  یکی از تشریفات گمرکی محسوب می شود.

اظهارنامه کالا

Goods Declaration

اظهاری است به شکلی که گمرک مقرر می دارد، که یه وسیله ی آن اشخاص ذی نفع رویه گمرکی را که جهت ترخیص کالا توسط شرکت ترخیص کالا ترخیص کار باید در مورد کالا اعمال شود تعیین و در آن مشخصاتی که گمرک اظهار آن ها را برای اجرای رویه ی گمرکی ضروری می داند قید می کنند.

اشخاص ذی نفع بر حسب کشور مربوط ممکن است، وارد کننده، صادر کننده، صاحب کالا، گیرنده، حمل کننده کالا وغیره یا نمایندگان قانونی آن ها باشند.
اظهارنامه کالا مربوط است به آن قسمت از مراحل ورود کالا، که می خواهند آن را از گمرک با انجام تشریفات گمرکی خارج نموده و در جریان گردش آزاد قرار دهند، یعنی مرحله ای که کالای خارجی ورودی به عنوان « کالای داخلی » خوانده شود، که از آن پس گمرک و مقررات گمرکی، در مورد آن کالا نظارت و مجری نیست، چرا که آنچه قراربوده انجام گرفته است.
توضیح این نکته برای این است که تفاوت بین اظهارنامه ای گوناگون که از صدور کالا از مبدأ تا ترخیص کالا از گمرک مقصد مورد استفاده قرار می گیرد معلوم شود به مراحل زیر توجه کنید :

 

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا  واردات از چین , صادرات به عراق و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان شرکت بازرگانی و ترخیص کارا می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

 

اظهارنامه گمرکی

Customs Declaration

هر گونه اظهار یا عملی به هر شکل که مورد قبول یا تجویز گمرک باشد و اطلاعات یا جزییات مورد نیاز گمرک را ارائه دهد. این واژه شامل اظهار نامه تنظیم شده از طریق وسایل الکترونیکی می شود. همچنین اقدام لازم از طرف مسافرین را تحت سیستم دو مسیره  ( مسیر سبز و مسیر قرمز ) در بر می گیرد.

انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک مستلزم ارایه اطلاعات مورد نیاز گمرک است که برای این منظور با استفاده از سامانه هوشمند جامع گمرکی در بخش واردات ، صادرات يا ترانزيت با استفاده از شیوه موسوم به « دور اظهاری الکترونیک در وب سایت » اينترنتی گمرکی و انجام عملیات اپراتوری، اقدام به تکمیل فرم اظهارنامه که همان « سند واحد اداری » SAD میباشد، در گام نخست « پیش اظهاری » صورت می گیرد که در نهایت طی این فرایند، اظهار الکترونیکی بعمل می آید.
در نظام جدید عملیات گمرکی روش های دستی، کاغذی تا حد قابل ملاحظه ای کنار گذاشته شده و تا مرحله صدور پروانه گمرکی، جز در مواردی که ارزیابی ملموس کالا یا حضور در گمرک ایجاب نماید، از رفت آمد های زاید و صرف وقت کاسته شده و انتظار می رود ضمن تسهیل در فرایند ترخیص کالا ، دقت و شفافیت مطلوبی نیز به عنوان دستاورد مهم  این روش نو در مسیر تجارت فرامرزی حاصل شود.

اظهارنامه بار

Cargo Declaration

اطلاعاتی است که برای استفاده تجاری، قبل یا در زمان ورود یا خروج وسیله نقلیه ارائه می شود، که حاوی مشخصات لازم برای گمرک در ارتباط با محموله وارد شده یا خارج شده از قلمرو گمرکی است. ماهیت و محتوای اظهارنامه های بار به کار گرفته شده برای وسایط نقلیه، ممکن است در کشورهای مختلف، متفاوت باشد. مشخصات کالا ( بار یا محموله) ممکن است شامل نوع، شماره، علایم و تعداد بسته ها، شرح کالا، وزن ناخالص و نظایر آن باشد. در برخی از کشورها این مشخصات از طریق وسایل الکترونیکی ارائه می شود. اظهارنامه های بار ، اغلب به فهرست کل بار (Cargo manifest ) اشاره دارد. در بعضی موارد اظهارنامه بار یا اظهارنامه محموله نیز گفته می شود. اظهارنامه ی بار ممکن است برای محموله های جداگانه که تحت پوشش اظهارنامه ی بار هستند، ارائه شود.

اظهارنامه محموله بدون توجه به محتويات بسته ها، تنها برای بیان اطلاعاتی در مورد تعداد کالا، با توجه به فهرست بار و بارنامه ها است. و ممکن است بتوان جایگزین مناسب آن را همان ” فهرست بار ”  موسوم به manifest دانست. البته در اظهارنامه محموله مشخصات وسیله حمل، و حامل نیز نوشته می شود.

 

اظهار کالا و اظهارکننده کالا در گمرک | اظهار کالا | اظهار کننده کالا ترخیص کار

اظهار کالا و اظهارکننده کالا در گمرک | اظهار کالا | اظهار کننده کالا ترخیص کار | شرکت ترخیص کالا

 

اظهارنامه محموله

Freight Declaration

به اظهارنامه بار مراجعه شود.

اظهار نامه ورودی یا اظهارنامه خروجی

Declaration of Arrival or Declaration of Departure

اظهار نامه مورد نیاز که به هنگام ورود و ترخیص از گمرک یا خروج وسایل نقلیه برای مصارف تجاری توسط شخصی که مسئولیت آن را به عهده دارد ، برای گمرک تنظیم و تهیه شود و حاوی اطلاعات لازم در باره وسایل نقلیه برای مصارف تجاری و سفر آن، بار ، توشه، خدمه یا مسافران وسایل نقلیه باشد.

این نوع اظهارنامه مربوط به وسیله نقلیه ورودی یا خروجی است ، که چه پر يا خالی وارد کشورشون ، یا برای خروج از کشور معرفی شوند و بخواهند مدارکی مثل آنچه برای واردات یا صادرات در بدو امر باید به گمرک تسلیم شود ( مانیفست یا فهرست کل بار ) از گمرک اخذ یا به گمرک تحویل نمایند، اطلاعات مربوط به وسیله حمل، اینکه برای چه مصارفی است ( تجاری یا غیرتجاری )، بار محتوى وسیله حمل به طور اجمال، تعداد و محل انبارها، تعداد خدمه و مسافرحسب مورد ، در آن نوشته میشود و به وسیله فرمانده يا ناخدای وسیله نقلیه امضا و به گمرک تسلیم می شود. (این فرایند میتواند به صورت غیرکاغذی، در فضای مجاز، مشروط به پیاده کردن سامانه متناسب انجام پذیرد.)

بیشتر بخوانید : اخبار گمرک

اظهارنامه عمومی هواپیما

Aircraft General Declaration

اظهارنامه ای است منطبق با مفاد پیوست ۹ عهدنامه هواپیمایی کشوری بین المللی ( ۱۹۴۴ شیکاگو). اظهارنامه عمومی هواپیما، سند اصلی است در خصوص ورود یا ترک هواپیما، که حاوی اطلاعاتی درباره ی خود هواپیما واطلاعات اجمالی مربوط  به مسیر پرواز، کارکنان، مسافران و وضع بهداشتی آن است.

اظهارنامه عمومی کشتی

SHIPS GENERAL DECLARATION

اظهار نامه ای است مطابق با مقررات پیوست عهد نامه تسیهیل حمل و نقل دریایی لندن ۱۹۶۵ اظهار نامه عمومی سند اصلی در موقع ورود و خروج است که حاوی اطلاعاتی مربوط به خود کشتی و اطلاعات اجمالی مربوط به بار ، کارکنان کشتی ، مسافرین و سفر می باشد.

اظهار نامه ی توشه

STORES DECLARATION

اسنادی است که جزییات مربوط به توشه را که در وسایط نقلیه حمل می شود ، آنگونه که گمرک مقرر می دارد و باید اداره شود فراهم می کند.

در پیوست عهد نامه در باره تسهیل حمل و نقل بین المللی دریایی ۱۹۶۵ لندن اظهارنامه توشه کشتی پیش بینی می کند به طور معمول توشه های زیر باید با جزییات در اظهارنامه توشه کشتی درج شوند، مواد مخدر برای مصرف پزشکی ، محصولات از تنباکو و آب جو ، مشروبات الکلی ، شراب ، برخی کشور ها مقرر می دارند که برخی یا تمامی این اطلاعات باید در اظهار نامه کشتی درج شود.

 

اظهار در ترخیص کالا از گمرک توسط ترخیص کار گمرک و واردات کالا

اظهار نامه مبداء

Declaration of Origin

اظهاری است که به نحو مناسب راجع به مبدا کالا ها در ارتباط با صدور آنها به وسیله سازنده ، تولید کننده ، عرضه کننده ، صادر کننده یا هر شخص ذی صلاح دیگری بر روی سیاهه بازرگانی یا هر سند دیگری مرتبط با کالا صورت می گیرد.

این نوع بیانیه معمولا روی سیاهه بازرگانی در مورد اینکه کالا ساخت کدام کشور به عمل می آید ، يا برای این منظور از فرم خاصی استفاده می شود، ارزش این بیانیه باسند مثل « گواهی مبدا » می باشد گواهی مبدأ یا اظهارنامه مبدأ هرکدام برای مقاصد معینی مورد نظر خریدار ، یا مقامات گمرکی و سایر سازمانهای دولتی در کشور محل واردات کالا است که حسب مورد تقاضا می کنند، و بنا به درخواست آن ها، که البته از طریق خریدار کالا اعلام می شود، فروشنده ملزم می شود، چنین گواهی یا اظهارنامه  ای را  تهیه و با سایر اسنادی که در ثبت سفارش به آنها اشاره می شود برای خریدار ارسال نماید.

اظهارنامه ی گواهی شده مبدا

Certified Declaration of Origin

اظهارنامه ی مبدایی است که به وسیله ی مقام یا سازمانی که مجاز به تصدیق آن است گواهی شده است. ترخیص کالا از گمرک

شرکت بازرگانی و ترخیص کارا با کادری مجرب و با استعداد از ترخیص کار ها تمامی خدمات ترخیص کالا از گمرک را ارائه می دهد. ترخیص کارا با دارا بودن شعب مختلف در کشور های چین ، ترکیه و اروپا قادر به انجام ترخیص کالامی باشد از جمله : واردات از چین ، ترخیص کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات کالا از چین ، واردات از آلمان ، واردات از ایتالیا .