واردات کالا و محدودیت های واردات کالا

واردات کالا و محدودیت های واردات کالا

واردات کالا و محدودیت های واردات کالا : علاوه بر موانع و محدودیت های کد تعرفه گمرکی در واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک کشور ها با ایجاد موانع غیر کد تعرفه گمرکی نیز به ایجاد محدودیت در این خصوص می پردازند. در ادامه به تفضیل به موانع غیر تعرفه ای واردات کالا و ترخیص و انواع آن  می پردازیم.

صادر کنندگان کالا و واردکنندگان کالا به هنگام اجرای قرارداد ممکن است با تعدادی از موانع غیر تعرفه ای مواجه شوند ( هزینه ترخیص کالا از گمرک ). این موانع طبق فهرست هایی که دبیرخانه های سازمان جهانی تجارت و آنکتاد تنظیم کرده اند، و موانع فنی واردات و مونع اداری یا مالی واردات تقسیم بندی می شوند. واردکنندگان می توانند با مراجعه به دفاتر شرکت ترخیص کارا ( شرکت ترخیص کار ) از موانع اعلامی گمرک آگاهی یابند.

به عنوان قاعده ای کلی اطلاعات در ضمائم تعرفه ای گمرک  آورده می شود . در ایران طبق قانون انحصار تجارت خارجی دولت در آغاز هر سال علاوه بر واردات کالاهای ممنوع و واردات کالا های مشروط صورت کالاهایی را که برای آنها ظرف آن سال پروانه واردات داده می شود پس از تصویب هیئت وزیران در جدول ضمیمه آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و ترخیص از گمرک اعلام می کند. چنانچه در ستون مربوط به شرط واردات کالا و ترخیص گمرک یا مندرجات کد تعرفه گمرکی کالا طبقه بندی شده است، قیدی به معنای ممنوع و مشروط بودن کالا موجود نباشد وارد کردن آن بلامانع است.

برای اطلاع از ترخیص کالا از گمرک نحوه مطالعه کنید.

موانع اداری واردات کالا در برگیرنده موارد ذیل می باشد:

 • محدودیت های سهمیه ای دوجانب

 • محدودیت های سهمیه ای کلی

 • اقدامات مربوط به تحریم های اقتصادی

 • تجارت دولتی

 • نظام مجوز های اتوماتیک

 • مقررات صدور مجوز که همچنین می تواند در مورد محدودیت های سهمیه ای کلی که تعیین شده ، اما منتشر نگردیده است اعمال گردد.

 • مقررات مربوط به یکایک مجوز های واردات کالا

 • تعلیق موقت واردات کالا

 • روش حداقل قیمت کالای وارداتی

 • محدودیت های فصلی واردات کالا ، و سایر محدودیت های واردات

 • موانع فنی واردات کالا

موانع فنی ممکن است زمانی به وجود آید که لازم باشد در کالاهای وارداتی حداقل استانداردهای فنی رعایت گردد.

واردات کالا و محدودیت های واردات کالا , موانع مالی واردات کالا

واردات کالا و محدودیت های واردات کالا , موانع مالی واردات کالا | ترخیص کالا

به منظور تشویق توسعه استانداردهای بین المللی و روش های استفاده از گواهی و همین طور اطمینان از اینکه مقررات و استانداردهای فنی، موانع غیر ضروری بر سر راه تجارت بین المللی ایجاب نمی کنند، کشور های عضو گات در مذاکرات تجاری چند جانبه به قانون استاندارد کردن دست یافتند. که این موافقت نامه بعد از تاسیس سازمان توسعه تجارت مجددا لازم الاجرا گشت.

در زمینه استاندارد کردن و تایید کالا هیچ محصولی نمی تواند بدون رعایت شرایط مورد تایید چارچوب استانداردهای سازمان توسعه تجارت وارد کشور های عضو که این قانون را اجرا کردند شود.

استاندارد های واردات کالا  توسط شرکت ترخیص کالا شامل روش هایی برای آزمایش و واژه های یکسان اند و همچنین مقررات استاندارد کالای وارداتی مربوط به بهداشت عمومی و استاندارد های ایمنی کالای وارداتی. قواعد مربوط به علامت گذاری کالای وارداتی و برچسب زنی ، اندازه گیری و بسته بندی. صادرکنندگان یا واردکنندگان که می خواهند در این بازارها نفوذ کنند باید گواهی مطابقت کالا را ارائه دهند. گاه به بررسی های آزمایشگاهی در کشور صادر کننده نیاز است.

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا  واردات از چین و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان شرکت بازرگانی و ترخیص کارا می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

موانع مالی واردات کالا

موانع مالی به هنگام صادرات کالا ممکن است مالیات ، حقوق و عوارض یا مخارجی مانند حقوق و عوارض صادراتی، عوارض تحقیق ، مخارج جابه جایی، عوارض آماری و تولید باشند. هزینه ای مزبور باید در تعیین قیمت کالای صادراتی محاسبه گردند.

آنطور که پیشتر نیز اشاره گردید طی مقرارت گمرکی ایران صادرات کشور از پرداخت حقوق گمرکی و سودبازرگانی و عوارض معاف است ولی مشمول پرداخت هزینه های گمرکی ( هزینه های ترخیص کالا از گمرک ) خواهد بود.

ترخیص

در خصوص واردات و ترخیص کالا توسط شرکت ترخیص کار علاوه بر حقوق و عوارض گمرکی انواع بسیار متنوعی از مالیات و سایر موانع مالی وجوددارند که می بایست در موقع تعیین شرایط مالی قرارداد لحاظ گردد. از جمله این مالیات ها می توان به عوارض مالیاتی ، حق تمبر ريال مالیات موقت بر تجهیزات، مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بر خرید،  مالیات بر فروش، هزینه های راهداری وعوارض آماری اشاره نمود.

به موجب مقررات گمرک ایران ، حقوق گمرکی ، سودبازرگانی  و عوارض فقط از واردات قطعی دریافت می شود و به عبارت دیگر کالاهایی که به عنوان ورود موقت ، مرجوعی، ترانزیت خارجی و داخلی وارد کشور شده اند از پرداخت آن ها معاف اند ولی به انواع کالاهای وارداتی هزینه گمرکی تعلق می گیرند.

بازرگان و تجار که کار صادرات و واردات کالا (برای مثال ترخیص کالا از چین ) را انجام می دهند در زمان عملی شدن قرارداد احتمال دارد با تعدادی از مشکلات رو به رو بشوند. شرکت بازرگانی ترخیص کارا با تجربه فراوانی در رابطه با ترخیص کالا از گمرک دارد قادر خواهد بود تا کالا ی شما را در کمترین زمان و با بهینه ترین هزینه ترخیص از گمرک، ترخیص کند.