بخشنامه های گمرک در سال ۹۶ ( بخشنامه واردات کالا ، بخشنامه ترخیص کالا از گمرک و بخشنامه ثبت سفارش )

برخی بخشنامه های گمرک ترخیص سال 96 ( بخشنامه واردات کالا ، بخشنامه ترخیص کالا از گمرک و بخشنامه ثبت سفارش )

برخی بخشنامه های گمرک ترخیص سال ۹۶ ( بخشنامه واردات کالا ، بخشنامه ترخیص کالا از گمرک و بخشنامه ثبت سفارش ) | ترخیص کالا از گمرک

برخی بخشنامه های سال ۹۶ ( بخشنامه واردات کالا ، بخشنامه ترخیص کالا از گمرک و بخشنامه ثبت سفارش )

واردات کالا و صادرات کالا در ایران دارای قوانین و مقررات مختص به خود بوده و هر ساله در کتاب قانون و مقررات صادرات و واردات و ترخیص از گمرک این قوانین درج و به روز می شود. در کنار این قوانین و مقررات سازمان ها و ارگان های مختلف در خصوص واردات کالا، صادرات کالا ، ترخیص کالا از گمرک توسط ترخیص کار گمرک و ثبت سفارش کالا و … بخشنامه های مختلفی ارائه می کنند. این بخش نامه ها توسط سازمان هایی همچون گمرک ، وزارت صنعت معدن و تجارت، هیات دولت، بانک مرکزی، سازمان ملی استاندارد و … در خصوص کالاهای مختلف صادر می شود.

شرکت بازرگانی ترخیص کارا جهت آشنایی ترخیص کار ها ، تاجران و سایر فعالان در زمینه واردات و صادرات تصمیم گرفته است در کنار خدمات بازرگانی خود برخی از این بخشنامه ها را در این مطلب ارائه کند. بخشنامه هایی که در ادامه می خوانید در تابستان سال ۱۳۹۶ صادر شده اند. ترخیص کالا

 

بخشنامه واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک از وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص اعلام شرایط قرنطينه ای واردات میوه انبه از کشور هند

جناب آقای معقولی – مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران

با سلام – ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۹۶/۵۰۲/۱۲۴۸ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات توسط شرکت ترخیص کالا از گمرک شرکت ترخیص کالا میوه انبه از کشور هند به استحضار می رساند: واردات محصول مذکور در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه ای متوسط قرار داشته و منوط به ارائه اصلی گواهی بهداشت گیاهی معتبر و نیز بازدید کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی (گمرک ترخیص کننده) می باشد. خواهشمند است دستور فرماید اقدام لازم با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه معمول گردد.
علی معقولی – مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه

 

بخشنامه واردات کالا از وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات بذر گل رعنا، بذر گل هیپوستس و بذر گل میموزا ( قمر ) از کشور هلند

جناب آقای معقولی – مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران

با سلام – ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۹۶/۵۰۲/۱۲۴۶ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات بذر گل رعنا، بذر گل هیپوستس و بذر گلی میموزا (قمر) جهت کاشت از کشور هلند به استحضار می رساند:
واردات محصول مذکور در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه ای متوسط قرار داشته و منوط به ارائه اصلی گواهی بهداشت گیاهی معتبر و نیز بازدید کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی (گمرک ترخیص کننده) می باشد. خواهشمند است دستور فرماید اقدام لازم با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه معمول گردد.

علی معقولی – مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق ازاد و ویژه

 

بخشنامه واردات کالا از وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات بذر بامیه جهت کاشت از کشور امریکا

جناب آقای معقولی – مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران

با سلام – ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۹۶/۵۰۲/۱۲۴۹ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات بذر بامیه جهت کاشت از کشور آمریکا به استحضار می رساند: واردات محصول مذکور در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه ای متوسط قرار داشته و منوط به ارائه اصلی گواهی بهداشت گیاهی معتبر و نیز بازدید کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی (گمرک ترخیص کار ) می باشد. خواهشمند است دستور فرماید اقدام لازم با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه معمول گردد.
علی معقولی – مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه

 

بخشنامه واردات کالا از وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات بذر گل تاج الملوک، بذر گل آیبریس جهت کاشت از کشور هلند و دانه جو دوسر جهت مصارف خوراکی از قزاقستان

جناب آقای معقولی – مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران

با سلام- ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۹۶/۵۰۲/۱۲۴۷ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات بذر گل تاج الملوک، بذر گل آیبریس جهت کاشت از کشور هلند و دانه جو دوسر جهت مصارف خوراکی از کشور قزاقستان به استحضار می رساند: واردات محصول مذکور در فهرست کالاهای با ریسک قرنطینه ای متوسط قرار داشته و منوط به ارائه اصلی گواهی بهداشت گیاهی معتبر و نیز بازدید کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی (گمرک ترخیص کننده) می باشد. خواهشمند است دستور فرماید اقدام لازم با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه معمولی گردد.
علی معقولی – مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه

 

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات کالا از چین و ترخیص کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا  واردات از چین و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان شرکت بازرگانی و ترخیص کارا می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

 

بخشنامه واردات کالا از  وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات الیاف بامبو جهت مصارف صنعتی از کشور چین

جناب آقای معقولی – مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران

با سلام- ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۹۶/۵۰۲/۱۰۳۲ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات الیاف بامبو جهت مصارف صنعتی از کشور چین به استحضار می رساند: برای واردات محصول مذکور نیازی به همراه داشتن گواهی بهداشت گیاهی نبوده لیکن بازدید کارشناسان قرنطینه گیاهی در مرز ورودی (گمرک ترخیص کالا ) ضروری می باشد. خواهشمند است دستور فرماید اقدام لازم با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه معمول گردد.
علی علی آبادی فراهانی – مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات

بخشنامه ثبت سفارش واردات کالا از وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اخذ گواهی نمایندگی جهت ثبت سفارش و واردات باتری و ذخیره سازهای انرژی خودرو

جناب آقای معقولی – مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران
با سلام- ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۶۰/۸۳۳۷۲ مورخ ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ مقام عالی وزارت در خصوصی دستورالعمل خدمات فروش و پس از فروش باتری و ذخیره سازهای انرژی خودرو به آگاهی می رساند؛ ثبت سفارش واردات باتری و ذخیره سازهای انرژی خودرو (صرفا برای زیر تعرفه های ۸۵۰۷۱۰۱۰ و ۸۵۰۷۱۰۹۰) منوط به اخذ گواهی نمایندگی می باشد.
مراتب جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت سایر مقررات ارسال می گردد.

علی علی آبادی فراهانی – مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات

بخشنامه ترخیص کالا از گمرک ایران در خصوص تأکید بر خودداری از صدور گواهینامه های کاغذی ترخیص خودرو و نیز اظهار هر دستگاه خودرو در یک قلم اظهارنامه با ارائه جدول اکسل مشخصات

با سلام و احترام – پیرو بخشنامه شماره ۲۶۱/۹۵/۱۳۶۹۳۳ مورخ ۹۵/۸/۱ موضوع اظهار هر دستگاه خودروی وارده در یک قلم از اظهارنامه، ضمن تأکید مجدد بر خودداری از صدور “گواهینامه های کاغذی ترخیص خودرو ” اعلام میدارد امکان ثبت مشخصات کلیه خودروهای موضوع یک بارنامه در یک قلم کالا با یک شناسه ارزشی، مانند شماره Vin، شاسی و موتور، با ارائه جدول اکسل مشخصات در مرحله اضافه نمودن ” کدهای یکتا کالا” در فرآیند اظهار توسط خدمت گیرنده فراهم گردیده است. لازم به ذکر است کارشناس مربوطه امکان مشاهده اطلاعات مذکور را از منوی مشاهده اسناد، بخش کدهای یکتا کالا دارا می باشد.لذا شایسته است ضمن اقدام لازم و اطلاع رسانی مقتضی به خدمت گیرندگان محترم، مراتب را به کلیه واحدها و گمرکات تابعه نیز ابلاغ نموده و بر حسن اجرای امر نظارت مستمر معمولی دارند.
علی معقولی – مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه

بخشنامه ترخیص کالا از گمرک ایران در خصوص ابلاغ نکاتی در مورد چگونگی ترخیص قطعی ضایعات حاصل از مواد اولیه ورود موقت جهت پردازش

با سلام و احترام – با توجه به استعلام مکرر گمرکات اجرایی در خصوص چگونگی ترخیص قطعی ضایعات حاصل از مواد اولیه ورود موقت جهت پردازشی (به میزان مندرج در کیل مصرف اعلام از سوی وزارتخانه ذیربط) و مطابق بررسی انجام شده و استعلام صورت گرفته از مرکز محترم واردات و امور مناطق آزاد و ویژه، ضمن ارسال تصویر جوابیه شماره ۹۶/۳۵۷۲۲۴ مورخ ۹۶/۰۴/۳۱ آن مرکز و به منظور ایجاد وحدت رویه در این خصوصی اعلام می دارد:

۱- مستفاد از تبصره ۲ ماده ۸۶ آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، جهت ترخیص قطعی ضایعات اشاره شده لازم است ذینفع حقوق ورودی متعلقه را بر اساس مأخذ و ارزش ضایعات پرداخت نماید.

۲- مطابق با ماده ۷۹ آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، در محاسبه حقوق ورودی متعلقه لازم است مأخذ و ارزش ضایعات بر اساسی زمان اظهار ورود موقت، برابری نرخ ارز در زمان تبدیل به قطعی و نیز مالیات بر ارزش افزوده به ماخذ زمان اظهار ورود موقت ملاک عمل قرار گیرد.

۳- مراتب اشاره شده شامل مواردی است که ذینفع صرفاً نسبت به تولید محصول و صادرات آن اقدام نموده و متقاضی ترخیص قطعی ضایعات اشاره شده (دارای ارزشی تجاری) باشد. بدیهی است در صورت تولید و صادرات بخشی از محصول تولیدی، این بخشنامه شامل ضایعات بدست آمده از همان بخش کالای تولیدی صادر شده گردیده و چنانچه از محل مواد اولیه ورود موقت، صادراتی انجام نشده باشد، اختتام پرونده منوط به انجام تشریفات تبدیل به قطعی مطابق ماده ۸۷ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی و پس از اخذ مجوزهای لازم و با رعایت سایر مقررات و تشریفات خواهد بود. لذا دستور فرمائید ضمن اقدام لازم مراتب به نحو مقتضی به واحدهای تابعه ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مستمر معمول نمایند.

علی اکبر شامانی – مدیر کل دفتر صادرات

بخشنامه واردات کالا از گمرک ایران در خصوص اعلام شرایط قرنطینه ای واردات قطعات چوب پنبه تراش خورده و آمادہ مصرف

با سلام و احترام – ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۶۰/۱۰۹۸۳۱ مورخ ۹۶/۵/۹ دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران به همراه تصویر نامه شماره ۹۶/۵۰۲/۱۸۱۵ وزارت جهاد کشاورزی در خصوصی اعلام شرایط قرنطینه ای جهت واردات قطعات چوب پنبه تراش خورده و اماده مصرف جهت مصارف صنعتی، نیاز به ارائه گواهی بهداشت گیاهی نداشته و تنها منوط به بازدید کارشناسان قرنطینه در مرز ورودی (گمرک ترخیص کننده) می باشد. خواهشمند است دستور فرمایید در این خصوصی بر اساس مفاد نامه های فوق الذکر و با رعایت سایر مقررات اقدام فرمایند.

علی معقولی – مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه

بخشنامه ترخیص کالا از گمرک ایران در خصوص مهلت خروج و ترخیص محموله های برنج موجود در گمرکات تا پایان روز ۱۷ شهریور ماه

با سلام و احترام – پیرو بخشنامه ۹۶ سال جاری به پیوست تصویر نامه شماره ۹۶/۵۰۱/۲۵۲۲ مورخ ۹۶/۶/۱۱ معاون محترم وزیر جهاد کشاورزی و نامه شماره ۶۰/۱۳۵۳۵۸ مورخ ۹۶/۶/۱۲ اداره کل مقررات صادرات و واردات ارسال و اعلام می دارد، صرفا محموله های برنج وارداتی که تشریفات گمرکی آنها تا پایان وقت اداری ۹۶/۵/۳۱ به جز خروج کالا از گمرکات انجام شده است، خروج کالا تا پایان روز جمعه ۹۶/۶/۱۷ بلامانع می باشد. خواهشمند است دستور فرمایید بر اساس مفاد نامه فوق الاشاره و با رعایت کامل مقررات اقدام فرمایند. علی معقولی – مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه

واردات ، صادرات و ترخیص کالا از گمرک در ایران دارای قوانین و مجوز های مختلفی است که خاص گمرک ایران می باشد و در هر سال در کتابی با عنوان “قانون و مقررات صادرات و واردات” به چاپ می رسد که مورد استفاده ترخیص کار ها و شرکت ترخیص کالا از گمرک قرار می گیرد. شرکت های ترخیص کالا دارای وظایفی از قبیل ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ، ترخیص کالا از گمرک ، رصد کامل مجوز های مرتبط با ترخیص کالا و استفاده مناسب از آنها ، انجام محاسبات مربوط به ترخیص از گمرک و غیره می باشد. شرکت بازرگانی و ترخیص کالا تمامی این خدمات ترخیص کالا را به بهترین شکل توسط ترخیص کار گمرک به شما ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از گمرک بندرعباس ،