بسته بندی در ترخیص کالا از گمرک

بسته بندی در ترخیص کالا از گمرک

بسته بندی کالا

Packings

تمام اقلام و مواردی هستند که به همان صورتی که وارد می شوند، برای بسته بندی، چیدن و جدا کردن کالا ها استفاده شده یا می شوند، به جز مواردی مانند پوشال، کاغذ، پشم شیشه، تراشه و غیره که به صورت فله برای بسته بندی وارد می شوند. محفظه ها و بارچین ها نیز مستثنی هستند.

تسهیلات ورود موقت کالا  برای بسته بندی ها مطابق عهدنامه گمرکی راجع به واردات موقت  بسته بندی ها و پیوست B.3 عهدنامه استانبول است.

عهدنامه برای ارزش گذاری کالا ها برای مقاصد گمرکی و موافقت نامه راجع به اجرای ماده ۷ موافقت نامه عمومی تعرفه و تجارت که عموما تحت عنوان موافقت نامه سازمان جهانی تجارت ( WTO ) راجع به ارزش گذاری گمرکی نامیده می شود، در بر دارنده شرایط مربوط به عملیات بسته بندی برای مقاصد ارزش گذاری است. ترخیص گمرک

قاعده عمومی ۵-B برای تفسیر نظام هماهنگ شده ( عهدنامه بین المللی راجع به نظام هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا ) در بر گیرنده ی شرایط راجع به طبقه بندی تعرفه ی مواد بسته بندی و محفظه ها برای بسته بندی است. ترخیص از گمرک

در ترخیص کالا از گمرک در مورد حقوق و عوارض ویژه، وزن بسته بندی کالا شامل وزن مشمول حقوق گمرکی، وزن ناخالص یا وزن خالص، بر حسب مورد است. ترخیص کار گمرک

 

بسته بندی در ترخیص کالا از گمرک | بسته بندی کالا | بسته بندی در ترخیص کالا https://tarkhiskara.com

بسته بندی در ترخیص کالا از گمرک | بسته بندی کالا | بسته بندی در ترخیص کالا | ترخیص کالا از گمرک

 

این واژه در مورد آنچه به طور معمول در هنگام فروش کالا به وسیله فروشنده باید کالا را در آن قرار دهند، و بسته بندی نمایند، به کار می رود، بسته بندی ها در تجارت بین المللی دو نوع هستند، یک نوع آن هایی که اصطلاحا بسته بندی معمولی و یک بار مصرف کالا هستند، که پس از رسیدن کالا و تحویل به وسیله سفارش دهنده کالا برای برگشت به مقصد فروشنده معرفی نمی شوند، و با کالا فروخته می شوند، به عبارت دیگر بسته هایی مثل کارتن، صندوق چوبی، ظروف فلزی (بشکه، چلیک و …) کپسول های گاز یک بار مصرف، قرقره های معمولی یک بار مصرف، پالت های چوبی یا پلاستیکی یک بار مصرف، همچنین کانتینرهای موسوم به One Way که برای استفاده مکرر ساخته نشده اند، و هزینه آن روی کالا به عنوان « بسته بندی کالا » محاسبه و دریافت می شود. شرکت ترخیص کالا
این بسته بندی ها که ارزش آن ها در هرحال به عنوان هزینه بسته بندی در قیمت کالا منظور می شود به وارد کننده تعلق دارد، و حسب مورد ممکن است به همان صورت به دست مصرف کننده نهایی برسد، یا بعد از تفکیک بسته بندی های بیرونی از بعضی انواع نامبرده شده ، یا لفاف يا بسته بندی های درونی که در بازار معمول و به همان صورت عرضه می شود، به دست مصرف کننده برسد.
برای مثال در واردات و ترخیص منسوجات توسط شرکت ترخیص کالا ( ترخیص کار ) که کالا در کارتن ، یا صندوق بسته بندی می شوند ، ممکن است لفاف های درونی از جمله تکیه گاه های چوبی یا از مواد دیگر نیز داشته باشند، که همه این ها به نوعی مفهوم واژه بسته بندی  هستند، و در موقع مصرف نهایی بدون هیچ یکی از این لفاف ها و و تکیه گاه ها به مشتری در خرده فروشی عرضه می شود.

 

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا  واردات از چین , صادرات به عراق و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان شرکت بازرگانی و ترخیص کارا می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

بسته بندی در ترخیص کالا از گمرک

بعضی کالا ها مانند دارو، که در بدو واردات در کارتن یا صندوق بسته بندی شده اند ، خود در جعبه های چندتایی و هریک قوطی یا بسته یک بسته بندی مستقل دارد که در هنگام عرضه در خرده فروشی همه بسته بندی کالا ها جدا می شوند (ضمن اینکه یک بار مصرف هستند) و دارو در یک قوطی، یا شیشه شربت در یک قوطی با هم به مصرف کننده فروخته می شود، همه این ها از نمونه هایی است که می توان برای ” بسته بندی معمولی ” نام برد.
نوع دوم بسته بندی آن هایی هستند که در عین حال که عادی و متعارف هستند که در زمان ترخیص وجود داشته است ، ولی با کالا فروخته نمی شوند، و به عبارت دیگر واژه صحیح قابل مصرف برای آنها « لازم و ظروف حمل و نقل » است حال چه کانتینرهایی را تشکیل دهند که برای سهولت حمل و نقل کالاهای بسته بندی شده  برای ترخیص کالا توسط ترخیص کار را در آن ها قرار می دهند، و یا ظروف و تکیه گاه های قرقره هایی باشند که کالا جز در آن ها قابل بسته بندی نبوده ولی این ظروف و تکیه گاه ها و قرقره ها یک بار مصرف نبوده و برای استفاده مکرر و مناسب برای حمل و نقل بین المللی ساخته شده اند. که در این صورت اصولا در مورد  کانتینرها تکلیف معلوم است، که این ظروف در اختیار شرکت های حمل و نقل است و در مقصد باید کالا ها از آن ها تخلیه شود، و در سایر موارد که ظرف حمل و نقل از وسایل کار فروشنده است که کالا را در آن بسته بندی می کند، به صورت امانی با درج قیمت آن به طور جداگانه در اسناد، موقتاً تا حصول کالا به مقصد و تخلیه در اختیار خریدار قرار می گیرد، که دراین حالات نوع دوم مذکور این ظروف، اعم از کانتینر و بسته بندهای نظیر کپسول گاز قرقره و تکیه گاه های با دوام و امانی مشمول مقررات مربوط به واردات موقت خواهند بود.

بیشتر بخوانید : اخبار گمرک

بارچین کالا ( پالت کالا )

Pallet

وسیله ای است که روی آن مقداری کالا می تواند سوار شود به طوری که یک واحد بار را برای حمل، جا به جایی یا روی هم چیدن، به کمک وسایل مکانیکی تشکیل دهد. این وسیله از دو سطح که توسط حامل ها از هم جدا شده، تشکیل می شود، یا از یک سطح تشکیل شده که دارای پایه هایی است. ارتفاع کلی آن متناسب با جا به جایی بار توسط لیفت تراک چنگک دار یا کامیون های برچین بر به حداقل می رسد، بارچین ممکن است دارای روساخت باشد یا نباشد. ترخیص کالا از گمرک

پکینگ ها همه کالا ها هستند که به همان شکلی که وارد و ترخیص می شوند ، به همان شکل هم برای دسته بندی و بسته بندی ، چیدمان و جدا کردن کالا ها مورد استفاده قرار می گیرد. بجز مورد هایی همانند کاغذ و تراشه و … که به شکل کلی و فله ای برای دسته بندی واردات آن و ترخیص کالا توسط ترخیص کار گمرک انجام می شود. تسهیلاتی که برای واردات و ترخیص کالا بصورت موقت برای دسته بندی ها مطابق با عهدنامه گمرکی درباره واردات و ترخیص از گمرک بصورت موقت دسته بندی و پیوست ب.۳ عهدنامه استانبول است.