مجله گمرک شماره ۸۳۳ و ۸۳۴

مجله گمرک شماره ۸۳۳ و ۸۳۴ ( نشریه گمرک ایران ۸۳۳ و ۸۳۴ )

در مجله گمرک شماره ۸۳۳ و ۸۳۴ ( نشریه گمرک شماره ۸۳۳ و ۸۳۴ ) ، اخبار گمرک ،  ترخیص کالا از گمرک و خبر واردات کالا و ترخیص کالا و صادرات را به شرح زیر می خوانید :

۱- دبیرکل سازمان جهانی گمرک در دیدار با رئیس کل گمرک ایران: گمرک ایران یک الگوی موفق جهانی است.

۲-دبیرکل سازمان جهانی گمرک در دیدار با مسعود کرباسیان: تجربه ایران در مکانیزه کردن امور گمرکی، در مجمع عمومی سازمان جهانی گمرک عرضه میشود

۳-پیام تسلیت وزیر اقتصاد به مناسبت زلزله اخیر و دستور رسیدگی به زلزله زدگان، کارکنان گمرک به یاری زلزله زدگان شتافتند.

۴-افتتاح مرکز آموزش سگه ای مواد مخدریاب گمرک با حضور دبیرکل WCO: مرکز آموزش سگ های موادیاب گمرک ایران با حضور “کونیو میکوریا” دبیرکل سازمان جهانی گمرک ( wco ) و فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران افتتاح شد.

۵-مشارکت گمرک ایران با اروپا در یک پروژه بین المللی حمل ترکیبی محموله تجاری از اسلوونی تا گمرک بندرعباس: گمرک ایران از اجرای موفق یک پروژه مهم مشترک میان ایران و اروپا خبر داد و اعالم کرد: پروژه آزمایشی حمل ترکیبی تحت پوشش کارنه تیر برای اولین بار با مشارکت گمرک ایران اجرایی شد.

۶-مسدود شدن راه سوء استفاده بدهکاران قطعی در گمرک: مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با صدور بخشنامه ای راه سوء استفاده برخی از صاحبان کالا که دارای بدهی قطعی به گمرک هستند را بست.

۷-گواهی بهداشت سازمان حفظ نباتات مجوز صادرات محموله های گیاهی نیست.

۸-شرایط واردات کالای ردیف تعرفه ۹۳۰۷۰۰۰۰٫ ورود کالاهای ردیف ۹۳۰۷۰۰۰۰ ( شمشیر، سرنیزه، نیزه و سالحهای همانند و اجزاء و قطعات آنها و غلاف و نیام و یراق الات ها ) منوط به اخذ و ارائه مجوز وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

۹-شرایط و ضوابط تشریفات گمرکی کالای همراه مسافر به ویژه گوشی تلفن همراه: مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با صدور بخشنامه ای به منظور ایجاد وحدت رویه در انجام امور گمرکی مسافران نکاتی را به گمرکات اجرایی یادآور شد.

۱۰-واردات کاغذ های گلاسه ۲۵۰ گرم و بیشتر مشمول پرداخت مالیات و عوارض است.

۱۱-از سوی سازمان جهانی گمرک گزارش تجارت غیرقانونی سال ۲۰۱۶ منتشر شد.

۱۲-هفتمین نشست کمیسیون تسهیل فضای کسبوکار اتاق تهران برگزار شد.بررسی اقدامات گمرک در مسیر مبارزه با فساد.

۱۳-مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد از تسهیالت برای تولید عنوان کرد: ترخیص ۵۰ درصد کالا بدون پرداخت حقوق ورودی. گمرک جمهوری اسلامی ایران همگام با اجرای قانون
رفع موانع تولید و با هدف روانسازی، تسهیل و تسریع امور واحد های تولیدی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی تسهیالت ویژه ای را به واحدهای تولیدی ارائه میکند.

۱۴-آغاز تبادل بر خط اطلاعات میان گمرک جمهوری اسالمی ایران و سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای در پنجره واحد تجارت فرامرزی صدور حواله بارگیری را تنها برای  محموله هایی امکانپذیر کرده است که تشریفات گمرکی را انجام داده باشند.

۱۵-راهنمای ثبت نام در سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص کالا توسط شرکت ترخیص کالا

۱۶-خدمات گمرک الکترونیکی به تجار و شهروندان: گمرک کشور با اجرای پروژه گمرک الکترونیک توانسته نقش مهمی در مبارزه با قاچاق داشته باشد، به نحوی که براساس اعالم سازمان جهانی گمرک رتبه دوم را در مبارزه با قاچاق کالا به دست آورده است

۱۷- ۱۰۰ درصد کالاهای وارداتی  از گمرک کنترل میشود. تمامـی کالاهـای وارداتـی بـه گمـرکات سراسـر کشـور بـه کمـک سـامانه جامـع گمرکـی و پنجــره واحــد تجــارت فرامــرزی کنتــرل میشــود و رصــد کالاهــای وارداتــی بــا اســتفاده از فنـاوری اطالعـات هوشـمند شـده اسـت.

۱۸-لزوم تجهیز گمرک منطقه آزاد انزلی: ناظر گمرکات استان گیلان و مدیرکل گمرک بندر انزلی با اشاره به لزوم تجهیز گمرک منطقه آزاد انزلی به دستگاه های ایکسری برای تسهیل
در امر بازرسی و کاهش زمان توقف مسافران در مبادی خروجی این منطقه گفت: گیلان در زمینه قاچاق کالا از استان های سفید کشور محسوب می شود.

۱۹-در هفت ماهه سال جاری:حجم تجارت خارجی در گمرکات کردستان به ۲۳۸ میلیون دلار رسید.مدیرکل گمرک کردستان گفت: طی ۷ ماهه امسال ۱۹۶ میلیون دلار از این گمرکات به خارج از کشور صادرات کالا و ۴۲ میلیون دلار کالا وارد شده است.

۲۰-برتر شدن تعاونی مصرف گمرک بوشهر: شرکت تعاونی مصرف کارکنان گمرک بوشهر در دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر این استان به عنوان تعاونی برتر معرفی شد.
۲۱- کشف ۱۰ بسته طلای کار شده توسط مأموران گمرک بازرگان : مأموران گمرک بازرگان ۱۰ بسته طلای کار شده قاچاق به وزن ۱۸۳۷ گرم را از یک مسافر ورودی کشف کردند. ترخیص کالا از گمرک

۲۲-  کشف یک محموله مواد مخدر از مبلمان منزل در گمرک غرب تهران : ماموران گمرک غرب تهران موفق به کشف یک محموله بزرگ مواد مخدر از نوع شیره تریاک و تریاک سوخته شدند. ترخیص کار گمرک

۲۳- افزایش اختیارات گمرکات یزد: ترخیص بخشی از کالاهای واحدهای تولیدی بدون پرداخت حقوق ورودی

۲۴- رئیس کل گمرک ایران در اجلاس رؤسای گمرکات اکو در پاکستان: طرح تبادل الکترونیکی اطلاعات تجاری کشورهای عضو اکو به زودی اجرایی میشود.معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل گمرک ایران، اجرای طرح تبادل الکترونیکی اطلاعات مربوط به واردات و صادرات کالا در میان کشورهای عضو اکو را از موضوعات بررسی شده در نشست رؤسای
گمرکات کشورهای عضو اکو عنوان کرد و گفت: این طرح به زودی از سوی همه کشورها اجرایی میشود.

۲۵- دبیرکل سازمان جهانی گمرک پس از بازدید از سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک: دبیرکل سازمان جهانی گمرک با اشاره به تبادل اطلاعات گمرک ایران با ۲۷ سازمان همجوار افزود: کاهش زمان ترخیص واردات از ۲۶ به ۳ روز و زمان ترخیص صادرات از ۷ به یک روز دستاورد مهمی است که در بستری قانونی میسر شده و در تجارت خارجی ایران بسیار مفید خواهد بود.

۲۸-آغاز عملیات اجرایی برای نصب ایکسری کامیونی در پایانه گمرک نوردوز.

۲۹- خدمات شبانهروزی گمرک به سوگواران اربعین حسینی: کارکنان گمرکات مرزی به ویژه در منطقه غرب و جنوب کشور از نخستین روزهای عزیمت زایران اباعبدالله الحسین(ع) به کشور عراق جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی با آمادگی کامل و تدارک برنامه های ویژه در خدمت شیفتگان سید و سالار شهیدان بودند. ترخیص کار

 

 

مجله گمرک شماره 833 834 , نشریه گمرک ایران 833 ترخیص کالا , 834 , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا 833,834

مجله گمرک شماره ۸۳۳ ۸۳۴ , نشریه گمرک ایران ۸۳۳ ترخیص کالا , ۸۳۴ , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا ۸۳۳,۸۳۴

بیشتر بخوانید: ترخیص کالا از چین ، ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت