صادرات میلگرد به عراق ، ترکیه ، اروپا

صادرات میلگرد به عراق ، ترکیه ، اروپا

در این مقاله قصد ارائه مطالبی در خصوص صادرات میلگرد به عراق ، ترکیه ، اروپا داریم. شرکت بازرگانی ترخیص کارا با انجام تمامی خدمات بازرگانی از جمله ترخیص کالا ، واردات کالا ، صادرات کالا ، ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ، ترانزیت کالا در خدمت تمامی بازرگانان و تجار گرامی کشور می باشد.

صادرات ملیگرد

صادرات میلگرد یکی از اصلی ترین فعالیت های سازنده در کشور ایران می باشد. شرکت بازرگانی ترخیص کارا در پی سال ها تجربه و صادرات عملیاتی در این حوزه از صادرات کالا به کشور های عراق ، ترکیه ، اروچا ، سوریه ، گرجستان ، ارمنستان ، کویت و … توانسته است . در حمایت از تولید کنندگان بسیار توانا کشور بستر مناسبی را برای حوزه صادرات کالا علی الخصوص صادرات میلگرد فراهم آورد.

مراحل صادرات میلگرد

صادرات میلگرد نیز تخصص های خاص خود را می طلبد. درست است که صادرات تمامی دارای روند یکسانی می باشد و به عنوان صادرات از آن نام برده می شود اما صادرات میلگرد زیر مجموعه ای از صادرات کالا هایی از قبیل آهن فولاد و … می باشد. که علاوه بر مراحل عادی صادرات نیاز به اخذ اسناد خاصی نیز می باشد و صادرات آن با دیگر کالا ها اندکی متفاوت است. از این رو کارشناسان صادرات و بازرگانی شرکت ترخیص کار ا در خدمات رسانی در حوزه صادرات میلگرد به کشور عراق ، ترکیه ، اروپا و … در خدمت رسانی حاضر است.

اگر شما هم به دنیال صادرات میلگرد به کشور عراق ، ترکیه ، اروپا و … هستید می توانید با شماره تلفن های ۲۲۶۳۹۵۸۰ و ۲۲۶۳۹۵۷۹ تماس گرفته و مشاوره های رایگان را از کارشناسان بازرگانی شرکت ترخیص کالا دریافت نمایید.

مراحل صادرات میل گرد به شرح زیر می باشد:

  1. درخواست خرید
  2. مذاکره و صدور پیش فاکتور
  3. عقد قرارداد
  4. صدور فاکتور رسمی
  5. اخذ پیش پرداخت
  6. تهیه و آماده نمودن سفارش
  7. اظهار گمرک

صادرات میلگرد

صادرات میلگرد به عراق

صادرات میلگرد بعد از بالا پایین های سیاسی و نابسامانی های ۱۰ ساله اخیر آنها ، برای بازسازی و اخیا نمودن کشور بسیار مهم می باشد. این امر باعث شده است که فرصت بسیار مهمی برای صادرات کالا علی الخصوص صادرات میلگرد به عراق مهیا شود. از آن جا که عراق تولیدات چشمگیری در حوزه فولاد ندارد ، ناچارا به واردات محصولات فولادی از دیگر کشور ها روی آورده است.

در طی چند سال گذشته به خاطر قیمت های مناسب و هزینه های کمتر در تولید فولاد در کشور ایرات ، کاهش تعرفه گمرک عراق از صفر تا پنج درصد و معافیت در مناطق آزاد کشور عراق ، صادرات ایران به عراق در حوزه فولاد و میلگرد افزایش پیدا کرده و بیشترین حجم واردات عراق را بخ خود اختصاص نموده است. مناطق آزاد تجاری کشور عراق شامل شهر های بصره ، نینوا ، الانبار و سلیمانیه است.

صادرات آهن و مصولات فولادی از جمله میلگرد از نظر اقتصادی در کشورهایی که توانایی تولید این محصولات را دارند از نظر اقتصادی بسیار اهمیت دارد. در ایران نیز از آنجایی که این محصول تولید می شود صادرات آن نقش به سزایی در اقتصاد کشور دارد.

میلگرد تولید شده در ایران از جمله محصولات مرغوب می باشد که در سبد صادرات قرار گرفته است. که به علت تولید زیاد آن در کشور و حجم بالای صادرات بسیار پررونق می باشد. با توجه به حمایت دولت بابت صادرات فولاد و میلگرد صادرا این محصول به سایر کشورها بسیار سهل و آسان شده است . به عنوان مثال میلگرد یکی از محصولات آهن و فولاد است که به کشورهای عمان ، ترکیه و عراق صادر می گردد.

قیمت میلگرد وابسته به عوامل زیر است.

از آنجایی که بازار آهن و فولاد و میلگرد همیشه دارای نوسان است قیمت ثابتی برای این مصول وجود ندارد و با توجه به نوسانات بازار ارز قیمت این محصول نیز تغییر می نماید اما به طور کلی میتوان گفت که قیمت میلگرد به چند علت بستگی دارد:
۱- کیفیت میلگرد
۲-حجم بار صادراتی
۳-محل صدور
۴-شرکت تولید کننده میلگرد
۵- استاندارد میلگرد

طبق قوانین اعلام شده تمام صادرات به دلار می باشد و ارزش افزوده به آن تعلق نمی گیرد. در ایران به دلیل تنوع میلگردهای صادراتی توانایی صادرات برحسب نیاز هر کشور مهیا می باشد. شرایط حاکم بر کشور چه از نظر سیاسی و چه از نظر اقتصلدی باعث شده است هرروز اتفاقات جدید در بازار صادرات میلگرد و فولاد اتفاق بیفتد .

از آنجای که جهان و کشور های تولید کننده این محصولات همواره در حال تغییر و پیشرفت می باشند بنابراین برای اینکه بتوانیم جایگاه خود را در بازار حفظ کنیم باید کیفت محصولات را هرروز بهتر کرده تا بتوانیم در بازار رقابتی موفق باشم در غیر اینصورت کشورهای دیگر جایگاه ما را در صادرات این محصول خواهند گرفت.

شرکت ترخیص کارا با یک دهه تجربه ، آماده همکاری با تجار و تولیدکنندگان محترم در زمینه واردات ، صادرات و ترخیص کالا از گمرک می باشد. این شرکت دانش بنیان با تکیه بر تیم فنی و علمی خود مشاوری امین برای شما در این امور خواهد بود.