خدمات ثبت سفارش وزارت بازرگانی و الزامات پروفرما

ارائه خدمات ثبت سفارش وزارت بازرگانی و الزامات پروفرما توسط شرکت ثبت سفارش بازرگانی: در این مقاله به موضوع سامانه همتا پروفرما در واردات کالا و تشریح الزامات ثبت سفارش کالا در سامانه ثبتارش به تفضیل با قید اجزای این سند بازرگانی خارجی می پردازیم. این اجزا شامل بیان نوع ارز شامل ارز مبادله ای یا ارز متقاضی، کشور و کارخانه تولید کالای وارداتی ، مشخصات بسته بندی کالا و مشخصات حمل و ترخیص کالا و بندر محل ترخیص کالا یا همان ترخیص گمرک نیز می باشد.

 

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و واردات ” ترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا در چین ،  واردات از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , ایتالیا , اروپا و واردات از سایر مبادی با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید:

 ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

ثبت سفارش وزارت بازرگانی با ارز مبادله ای یا ارز متقاضی

نوع ارز: از آن جا که معامله در محیط بین المللی و دست کم بین دو کشور اتفاق می افتد فروشنده باید اعلام کند مبلغ مشخص شده به کدام ارز است. خدمات ثبت سفارش ، نوع ارز را معمولا صادرکننده مشخص می نماید اما  شرکت واردکننده نیز باید آن را بپذیرد. به عبارت دیگر نوع ارز باید مورد توافق طرفین باشد. گاهی اوقات قوانین بانکی و رویه های حقوقی یکی از طرفین ممکن است محدودیت هایی در این زمینه ایجاد نماید. به عنوان مثال حائز اهمیت است که وارد کننده کالا در هنگام ثبت سفارش واردات کالا و ترخیص از گمرک توسط شرکت ترخیص کار توجه نماید که در پروفرما  ارز دولتی و ارز مبادله ای به ارز دلار تعلق نمی گیرد بنابراین در صورت درخواست تخصیص ارز مبادله ای باید از صادر کننده خود بخواهد تا ارز را به یورو یا واحد دیگری که مقبول بانک های ایرانی برای تخصیص ارز مبادله ای می باشد انتقال دهند. در این خصوص پیشنهاد می گردد برای اطلاع از آخرین تغییرات با کارشناسان شرکت بازرگانی ترخیص کارا هماهنگی لازم صورت پذیرد.

ثبت سفارش وزارت بازرگانی | شرکت ثبت سفارش بازرگانی | خدمات ثبت سفارش

ثبت سفارش وزارت بازرگانی | شرکت ثبت سفارش بازرگانی | خدمات ثبت سفارش

خدمات ثبت سفارش بازرگانی در شرکت ثبت سفارش بازرگانی کارا

کشور و کارخانه تولید کالا: گاهی اوقات شرکت بازرگانی واردات و صادرات یا همان وارد کننده کالا نمی تواند مستقیما از سازنده خرید کند و به دلایل متعدد به ناچار از واسطه ها استفاده می نماید. از سوی دیگر با توجه به شکل گیری الگوی شرکت های چند ملیتی و اتحادیه های اقتصادی اغلب اوقات چندین کشور در ساخت یک محصول نهایی مشارکت می نمایند. به همین دلیل در اظهارنامه گمرکی ترخیص کالا از گمرک نام کشور مبدأ و کشور طرف معامله به صورت مجزا درج می گردد. کشور مبدأ يا سازنده در خانه های ۱۰ و ۱۶ و کشور طرف معامله یا کشور صادرکننده در خانه های۱۱ و ۱۵ اظهارنامه درج می شوند. در هر صورت در پروفرما بايد مشخص شود کشور سازنده کدام است و مبداء واردات کالا کجاست. این مساله در هنگام ثبت سفارش و ترخیص گمرک نیز مورد توجه است و در هنگام اخذ معافیت های گمرکی واردات در ترخیص کالا  از گمرک توسط ترخیص کار نیز در خصوص برخی کالا ها دارای اهمیت است که وزارت خانه مورد تصدی یا وزارت بازرگانی معافیت را به کشور های خاصی محدود نموده باشد. پیشنهاد می گردد از ابتدا با شرکت ترخیص کارا مشورت نمایید تا بتوانید از کلیه حقوق و معافیت های قانونی بهره مند گردید. خدمات ثبت سفارش.

مشخصات بسته بندی: بسته بندی یکی از وظایف ذاتی فروشنده است. بسته بندی صادراتی با بسته بندی محصول برای بازار داخلی تفاوت های اساسی دارد. این تفاوت دو دلیل اصلی دارد:

۱٫ تفاوت در بسته بندی به دلیل ريسک های فیزیکی حمل ونقل: در جریان مبادلات تجارت بین المللی کالاها و ترخیص کالا از مرز بازرگان مسیر بسیار طولانی را با وسایل حمل متعدد طی می نمایند. گاهی اوقات در حمل های بین المللی ازجمله حمل مرکب، کالا در چند وسیله حمل مختلف همچون کامیون،  قطار، کشتی و هواپیما تخلیه و بارگیری می شود. در صورتی که در معاملات داخلی فاصله فیزیکی و نوع حمل و نقل به پیچیدگی معاملات بین المللی نیست. بسته بندی صادراتی باید متناسب با ماهیت و وزن کالا، میزان فاصله و نوع حمل باشد. بسته بندی باید به نحوی انجام شود که کالا در جریان حمل ونقل آسیبی نبیند و بدون صدمه ناشی از بسته بندی ضعیف به مقصد برسد.

۲٫ تفاوت در بسته بندی به دلایل بازاریابی در کشور واردکننده کالا : نوع بسته بندی یک کالای خاص ممکن است در کشورهای مختلف با توجه به متغیرهای بازاریابی از جمله فرهنگ و سلیقه کشور مبدأ متفاوت باشد. به عنوان مثال عسل در بعضی کشورها در بسته های پلاستیکی به بازار ارائه می شود و در بعضی کشورهای دیگر در بسته های شیشه ای. همچنین می توان به معنی رنگ ها، لغات و نشانه ها، الزامات قانونی و… برای لزوم تغییرات در بسته بندی اشاره کرد.
بنابراین خریدار و فروشنده باید به صورت دقیق و واضح مشخص نمایند که چه نوع بسته بندی مد نظر آن ها است. هر چند با ظهور پدیده کانتینر در حمل بین المللی و فورواردری مشکلات مربوط به بسته بندی خیلی از کالاها حل شده، اما همچنان باید دقت نمود در حمل و نقل بین المللی مشکلی برای کالا ایجاد نشود. گاهی اوقات طرفین از واژه هایی همچون بسته بندی مناسب، بسته بندی استاندارد، و بسته بندی صادراتی استفاده می نمایند که درست نیست . علاوه بر بسته بندی اصلی کالا، نوع پالت يا حتی کانتینر مورد استفاده نیز بهتر است به صورت دقیق مشخص شود. این موضوع در زمان بازرسی کالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید توجه داشت در صورت آسیب دیدن کالا به دلیل ضعف بسته بندی، بیمه خسارتی را پرداخت نمی کند. اظهارنامه گمرکی تلفن همراه خدمات ثبت سفارش

شرکت بازرگانی ترخیص کارا ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به ترخیص کالا ، واردات کالا ، صادرات کالا می باشد. از جمله این خدمات می توان به ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ، ترانزیت کالا ، ترخیص کالا از گمرک و … می باشد. برای بهره مندی از این خدمات می توانید با شماره تلفن های ۲۲۶۳۹۵۸۰ و یا ۲۲۶۳۹۵۷۹ تماس گرفته و مشاوره رایگان بازرگانی را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

 مشخصات حمل: مشخصات حمل شامل تعیین نوع حمل بین المللی، مبدأ واردات کالا و ترخیص از گمرک ، و وسیله حمل و نقل است. تعیین نوع حمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در پروفرما مشخص شود . منظور از نوع حمل در واقع نوع وسیله حمل است. کشتی، کامیون، هواپیما، قطار و خطوط لوله وسایل حمل بین المللی هستند که هر کدام از سرعت، ریسک و بالطبع هزینه خاصی بر خوردارند. گاهی اوقات تغییر وسیله حمل تأثير زیادی بر قیمت کالا دارد. درصد بالایی از کالاها در تجارت بین الملل از طریق کشتی حمل می شوند که تقریبا از سرعت و قیمتی پایین و ریسک متوسط برخوردار است. بعلاوه تعیین مبدأ و به ویژه مقصد حمل در پروفرما از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که پرداخت کرایه حمل از مبدأ تا مقصد یکی از هزینه های اصلی شرکت های بازرگانی بین الملل ( هزینه ترخیص کالا از گمرک ) به حساب می آید. باید مشخص گردد قیمت اعلام شده توسط فروشنده شامل کرایه حمل تا کجا است و تعهد فروشنده تا کجاست. این موضوع در مبحث اینکووترمز بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد. اینکوترمز استانداردهای مشخصی برای این بخش از قرارداد و تعهدات طرفین در اختیار تجار قرار می دهد.

خدمات بازرگانی از ثبت سفارش وزارت بازرگانی تا ترخیص کالا

شرایط پرداخت: یکی از مهمترین نکات پروفرما تعیین نوع یا روش پرداخت و مدت زمان آن است. خدمات ثبت سفارش ، خریدار و فروشنده باید در خصوص روش و چگونگی پرداخت مذاکره کرده و توافق نهایی را در پروفرما درج نمایند. روش های پرداخت متعددی در خدمات بازرگانی بین الملل و خدمات ترخیص کالا مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع پنج روش پرداخت بین المللی در معاملات بین الملل و واردات کالا و ترخیص کالا توسط شرکت ترخیص کار عبارت اند از خرید به روش حساب باز یا خرید نسیه، خرید به روش پیش پرداخت، خرید با استفاده از برات اسنادی، خرید با گشایش اعتبار اسنادی، و تعهد پرداخت بانکی. سایت همتا
 سایر موارد:  ترم خرید کالا نیز که مبین تقسیم وظایف ترخیص کالا از گمرک و ریسک و بیمه بین المللی علاوه بر حمل و نقل بین اللملی محل تحویل کالا شامل بندر مبدا یا بندر مقصد و انبار خریدار یا فروشنده یا گمرک مبدا یا گمرک مقصد نیز می باشد هم  ذکر خواهد گردید.چند مورد دیگر همچون شماره و تاریخ پروفرما، نام شرکت فروشنده، نام شرکت خریدار و اطلاعات بانکی نیز در اغلب پروفرماها ذکر می گردد . به علاوه بعضی اوقات باتوجه به توافق طرفین و ماهیت کالاها شروط ویژه و موارد خاصی نیز در پروفورما گنجانده می شود.

شرکت بازرگانی ترخیص کارا با سابقه ارزنده ایی که در زمینه ترخیص از گمرک دارد و با داشتن کادری مجرب میتواند تمامی مراحل ترخیص کالا ی شما را به بهترین شکل انجام بدهد. همچنین شما میتوانید با نصب اپلیکیشن تاجریار ، از تعرفه ها و بخشنامه ها مطلع شوید و محاسبات مربوط به ارز و تعرفه و … ترخیص را انجام دهید.