دو هفته نامه تجارت بین الملل – شماره ۹

نشریه تجارت بین الملل - مجله و دو هفته نامه تجارت بین الملل- شماره 9

نشریه تجارت بین الملل – مجله و دو هفته نامه تجارت بین الملل- شماره ۹

نشریه تجارت بین الملل – مجله و دو هفته نامه تجارت بین الملل- شماره ۹

  1. پایان کار با ثبتارش – بازرگانان از این پس باید ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت کالاهاى وارداتى و ترخیص خود را در درگاه سامانه جامع تجارت انجام دهند. سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه هاى خود آورده است: در راستاى تسهیل فرآیند تجارى و بهبود عملکرد آنها، افتتاح ثبت سفارش و ترخیص کلیه کالاها به جز تعرفه هاى فصل ۸۴ و تعرفه هاى استثناء از تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۶ در سامانه جامع تجارت انجام گردد.  سامانه جامع تجارت در راستاى تسهیل تجارت و بر مبناى کاهش هزینه ها و زمان صرف شده براى تجارت ایجاد شده است. پس از ایجاد سامانه جامع تجارت دیگر نیازى به حضور فیزیکى بازرگانان و یا ثبت اطلاعات تکرارى در چند درگاه وجود ندارد بلکه آنها مى توانند تنها با مراجعه به این سامانه عملیات استعلام ضوابط کالایى، اخذ مجوزها، ثبت سفارش، تعیین منشاء ارز، انبارش، لجستیک، عملیات بیمه و در آینده اى نزدیک تشریفات گمرکى و ترخیص کالا را انجام دهند. در حال حاضر فعالیت این سامانه در نقش یک هاب تجارى است اما عدم همکارى مناسب گمرك، زنجیره اطلاعاتى این سامانه را با مشکلاتى مواجه کرده که در صورت همکارى گمرك مى توان شاهد تسهیل و شفاف سازى فرآیند تجارت و ترخیص کالا در سال هاى نزدیک بود.
  2. رانت در توقف ثبت سفارش واردات خودرو به ایران – سازمان توسعه تجارت جلوى ثبت سفارش خودرو را گرفته است؛ این رویه خلاف قانون است؛ رویه اى که در نهایت باعث ایجاد رانت در کشور مى شود. « ثبت سفارش فروشى » یکى از تبعات تصمیم سازمان توسعه تجارت است.
  3. گمرك انتقال فعالیت هاى خود را به سامانه جامع انبارهاى وزارت صمت پذیرفت .
  4. حمل و نقل، مانع بزرگ بر سر راه صادرات ایران به روسیه و اوراسیا
  5. لزوم توجه شرکت هاى ایرانى به تبلیغات و خدمات بازرگانی پس از فروش در عراق
  6. قیــمت تمـــام شــده، چالـــش بزرگ صـادرات کشور – عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى ایران در یادداشتى به مبحث بالا بودن قیمت تمام شده کالا و خدمات در ایران مى پردازد که هم توان جذب بازار توسط  محصولات ایرانى را کاهش می دهد و هم تداوم حضور این محصولات در بازارهاى بدست آمده را  با چالش جدى مواجه مى کند. او در ادامه راه کارهایى براى متعادل کردن قیمت تمام شده کالا و خدمات ارائه مى دهد.
  7. برنامه هنــد براى دستــرسى به روسیـه و اروپــا از طریـق ایــران
  8. شروط جدید عراق براى نظارت بر واردات کالا و ترخیص کالا از ایران و دیگر کشورها

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان شرکت بازرگانی و ترخیص کارا می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰