ترخیص قالب پلاستیک و واردات قالب پلاستیک : یکی از مهم ترین تجهیزات و لوازمی که در کارخاتجات تولید محصولات پلاستیکی و کارخانه جات تزریق پلاستیک مورد استفاده است قالب تزریق پلاستیک می باشد. قالب نقش اصلی را در کیفیت محصولات این کارخانه های ایفا می کند. به عنوان مثال در کارخانه ی تولید ظروف یکبار مصرف و چند بار مصرف پلاستیکی از قالب های تزریقی و فشاری برای تولید محصولات خود استفاده می کنند که اکثر قالب ها وارداتی می باشند. البته شرکت بازرگانی کارا ( شرکت ترخیص کالا از گمرک ترخیص کار گمرک ) با تجربه و توانمندی در خصوص تامین ماشین های تزریق پلاستیک و اخذ نمایندگی و ترخیص گمرک و واردات ماشین های تزریق پلاستیک نیز دارای توانمندی و سابقه کافی می باشد.

بر اساس تحلیل ها و آمار و ارقام به دست آمده از گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۳ واردات و ترخیص کالا قالب تزریقی و فشاری برای کائوچو یا پلاستیک بیش از ۲۰۰ هزار تن با ارزش ۲۱ میلیون دلار و واردات قالب برای کائوچو و پلاستیک به غیر از نوع تزریقی و فشاری بیش از ۱۵۰ هزار تن به ارزش ۲۲ میلیون دلار بوده است.

ترخیص قالب پلاستیک و واردات قالب پلاستیک

از لحاظ ارزش دلاری در سال ۱۳۹۳ بیش ترین میزان واردات قالب فشاری و تزریقی برای کائوچو یا پلاستیک از طریق خرید از چین و ترخیص کالا از چین بوده است که ۶۳ درصد واردات قالب را به خود اختصاص داده است و پس از آن ۸ درصد واردات قالب از کره، ۸ درصد واردات قالب از ترکیه، ۴ درصد واردات قالب از تایوان، ۴ درصد واردات قالب از امارات متحده عربی، ۳ درصد واردات قالب از سویس و مابقی از سایر کشوها صورت گرفته است. ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت

ترخیص قالب پلاستیک

ترخیص قالب پلاستیک

در ۵ماهه اول سال ۱۳۹۵ میزان واردات قالب تزریقی و فشاری برای کائوچو و پلاستیک بیش از ۸۸ هزار تن بوده است و از لحاظ ارزش دلاری بیش از ۸ میلیون دلار می باشد که ۶۲٫۲ درصد واردات قالب از چین و ۱۲٫۰۲ درصد واردات از قالب ترکیه صورت گرفته است. قالب ها توسط شرکت های بازرگانی صادرات و واردات از کشورهای گوناگون مانند چین، ترکیه، تایوان، کره، ایتالیا، امارات متحده عربی، آلمان و مالزی خریداری شده و وارد گمرکات ایران می گردد. درنیمه اول سال ۱۳۹۵، ۴۷٫۳۵ درصد ترخیص قالب از گمرک شهید رجایی صورت گرفته است و پس از آن بیش ترین میزان ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی و معاونت واردات و ترخیص از گمرک شهریار یا همان گمرک تهران صورت گرفته است.

همانگونه که می دانیم هر کالایی برای واردات به ایران دارای کد تعرفه گمرکی و حقوق ورودی می باشد، کد تعرفه واردات قالب ۸۴۸۰۷۱ می باشد و حقوق ورودی قالب تزریقی و فشاری برای کائوچو و پلاستیک بر اساس قوانین صادرات و واردات سال ۱۳۹۵، ۱۰ درصد است. در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۵ واردات قالب تزریقی و فشاری ۰٫۰۵ درصد کل واردات کالا به کشور بوده است.

ترخیص قالب پلاستیک با شرکت بازرگانی ترخیص کارا

شرکت بازرگانی ترخیص کارا با ارائه مشاوره بازرگانی به تولید کنندگان داخلی به عنوان یک شرکت بازرگانی وارد کننده ی قالب اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می دهد و از مرحله انجام ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت قالب در سامانه ی ثبتارش وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین ثبت سفارش قالب در سامانه جامع تجارت ایران  و علاوه بر این که به امور ترخیص و تشریفات گمرکی تسلط دارد و با توجه به سوابق و تجربه در اخذ و دریافت معافیت های گمرکی از سازمان صنعت، معدن و تجارت و با ثبت نام در سامانه ی بهین یاب و دریافت معافیت گمرکی تولیدکنندگان مربوطه در زمینه واردات قالب های مشابه به خصوص واردات از چین و واردات از ترکیه ، واردات از ایتالیا و  واردات از آلمان می تواند در اسرع وقت به ترخیص کالا از گمرک شهریار، گمرک غرب و گمرک شهید رجایی می پردازد.

زیرا عدم داشتن تجربه در زمینه ی ترخیص کالا از مرز بازرگان منجر به بروز مشکلات و خطاهایی در روند ترخیص می گردد و بازرگانان متضرر خواهند شد. به همین سبب شرکت بازرگانی ترخیص کارا با ترخیص کاران خبره و مستقر در گمرک ها مهم و بزرگ کشور آماده ارائه مشاوره بازرگانی در خصوص واردات و صادرات بوده و خدمات ترخیص کالا از گمرک را به بهترین نحو و در کم ترین زمان انجام خواهد داد.