ترخیص چوب و واردات چوب : چوب از دیر باز یکی از با ارزش ترین منابع طبیعی بوده است که انسان از آن در تولید محصولات گوناگون استفاده می کرده است. چوب های مختلف از درختان متنوعی تهیه می شوند و هر کدام در ساخت و تولید محصول خاصی به کار می روند. در طی سال های اخیر در ایران به دلیل قطع بی رویه درختان و توجه ویژه به منابع طبیعی باعث شده تا واردات چوب و ترخیص کالا از گمرک از کشورهای مختلف افزایش یابد.

همانگونه که بیان کردیم چوب ها بسیار متنوع هستند و به همین دلیل به هر کدام کد تعرفه گمرکی خاصی تعلق می گیرد. بر اساس مقررات ترخیص کالا و  صادرات و واردات و ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت سال ۱۳۹۵ کد تعرفه ی انواع چوب و مشتقات آن بین ۴۴۰۱ تا ۴۴۹۹۱۱۹۹ متغیر می باشد. سامانه همتا

ترخیص چوب با شرکت ترخیص کالای ترخیص کارا

یکی از کد تعرفه گمرکی چوب که واردات آن در ۵ ماه نخست سال ۱۳۹۵ زیاد بوده است کد تعرفه گمرکی ۴۴۰۷ می باشد یعنی چوب اره شده و نا همواري گرفته شده از درازا ، لايه بري شده ،پوست کنده و رنده شده از دو سر ( End-jointed ) با ضخامت بیش تر از شش میلی متر می باشد که بر اساس جنس درختان کد تعرفه گمرکی مختلفی به آن ها تعلق می گیرد.

در این بازه زمانی بیش ترین میزان واردات تخته چوب و ترخیص چوب مربوط به چوب اره شده از درازا شده به ضخامت بيش از ۶mm از تيره کاج با کد تعرفه گمرکی ۴۴۰۷۱۰ و حقوق ورودی ۵ درصد می باشد. به صورتی که ۹۷ درصد حجم و ۹۳ درصد ارزش دلاری واردات تخته چوب و ترخیص کالا از گمرک بازرگان با کد تعرفه گمرکی ۴۴۰۷ از این گونه بوده است. همچنین شش درصد ارزش دلاری واردات و خدمات ترخیص کالا این دسته از تخته چوب اره شده از دراز با ضخامت بيش  از mm 6 از گونه راش با کد تعرفه گمرکی ۴۴۰۷۹۲۰ و حقوق ورودی پنج درصد بوده است و مابقی واردات تخته چوب و ترخیص چوب توسط شرکت ترخیص کار از سایر کدهای تعرفه ای این گروه بوده است. سایت همتا

ترخیص چوب

ترخیص چوب و واردات چوب و ترخیص کالا از مرز بازرگان

در ۵ ماه اول سال ۹۵ حجم واردات تخته چوب بیش از ۳۸ میلیون تن با ارزش دلاری بیش از ۶۸ میلیون دلار می باشد که بیش ترین میزان واردات و ترخیص چوب از لحاظ ارزش دلاری به ترتیب از روسیه، واردات از چین و ترخیص کالا از چین، کره، آذربایجان، امارات متحده عربی، گرجستان، واردات از ترکیه، هند و ما بقی از سایر کشورها  بوده است.

همان گونه که در نمودار نشان داده شده است ۳۲ درصد واردات چوب از روسیه، ۲۱ درصد واردات چوب از چین، ۱۶ درصد واردات چوب ازکره، ۸ درصد واردات چوب از آذربایجان ، ۷ درصد واردات چوب از دبی، ۵ درصد واردات چوب از گرجستان، ۴ درصد واردات چوب از ترکیه، ۴ درصد واردات چوب از هند و مابقی از سایر کشورها است.

تخته چوب هایی که توسط شرکت های بازرگانی واردات کالا و ترخیص کار گمرک یا تجار از این کشورها خریداری شده در کانتینرهای ۲۰ فوتی بارگیری شده و توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی وارد مرزهای گمرکی ایران می گردد. زمانی که محموله وارد گمرک ایران شد فعالیت اصلی شرکت های ترخیص کالا  از گمرک شروع شده و ترخیص کار گمرک با ارائه مدارک و پی گیری مداوم تشریفات گمرکی می تواند ترخیص کالا را انجام داده و پس از طی امور گمرکی کالا را ترخیص قطعی کرده و به انبار صاحب کالا ارسال نماید یا تحویل نماینده قانونی صاحب کالا دهد. اظهارنامه گمرکی تلفن همراه

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا ،  واردات از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از ایتالیا , آلمان و واردات از سایر مبادی با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

ترخیص چوب و واردات چوب

شرکت ثبت سفارش کننده ی ترخیص کارا با انجام ثبت سفارش چوب و دریافت مجوز بازرگانی، انجام اصلاحیه ثبت سفارش و ثبت سفارش جایگزین در سامانه ثبتارش ( سامانه جامع تجارت ) وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه جامع تجارت ایران و دریافت کد فیدا برای فروشنده ی کالا در حداقل زمان و انجام اظهار حمل و تعیین منشا ارز پس از واردات کالا به واردکنندگان و تولیدکنندگان خدمات بازرگانی واردات چوب ترخیص چوب را ارائه می دهد.

از آن جایی که در ۵ ماه اول سال ۹۵ اکثر تخته چوب های وارداتی از کشور روسیه خریداری شده است در نتیجه با توجه به  موقعیت جغرافیایی و نحوه حمل گمرک منطقه آزاد بندر انزلی بیش ترین حجم ترخیص چوب را داشته است و پس از آن بیش ترین ترخیص کالا چوب از گمرک آستارا و منطقه ویژه نوشهر می باشد.

اگر بخواهیم دقیق بیان کنیم می توان گفت که ۸۲ درصد حجم ترخیص چوب از گمرک بندر انزلی، ۹ درصد ترخیص چوب از گمرک آستارا و ۵ درصد ترخیص چوب از گمرک نوشهر صورت گرفته است. همچنین از لحاظ ارزش دلاری ۵۳ درصد ترخیص چوب از گمرک انزلی، ۱۹ درصد ترخیص تخته چوب از گمرک آستارا، ۱۶ درصد ترخیص چوب از گمرک منطقه ویژه نوشهر، ۵ درصد ترخیص چوب از گمرک بازرگان و مابقی از سایر گمرکات کشور ترخیص شده است.

آنچنان که بیان کردیم چوب ها انواع مختلفی دارند و دلیل اینکه هر چوب کد تعرفه گمرکی خاص خود را دارد، همین است. طبق قوانین و مقررات ترخیص کالا و واردات و صادارت و ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ، در سال ۹۵ کد تعرفه گمرکی انواع مختلف چوب و مشتقات آن در حدود ۴۴۰۱ تا ۴۴۹۹۱۱۹۹ است.

شما می توانید برای اشنایی با نحوه ترخیص کالا و انجام فرایند ترخیص کالا و ترخیص چوب از گمرک به شرکت بازرگانی و ترخیص کار ا تماس بگیرید و راهنمایی های آنها در این امر استفاده لازم و کافی را ببرید. همچنین شرکت ترخیص کالا با دارا بودن از تیم ترخیص کار مجربی که دارد می تواند تمامی این مراحل را در کوتاه ترین زمان و با بصرفه ترین هزینه انجام دهد.

**

شرکت بارگانی ترخیص کارا همچنین قادر بانجام تمامی مراحل ترخیص گوشی موبایل و انجام اظهارنامه گمرکی تلفن همراه در سامانه همتا می باشد. سامانه سنا

**