اصطلاحات واردات کالا

در این مقاله تصمیم داریم تا در خصوص اصطلاحات واردات کالا و نحوه ترخیص کالا از گمرک صحبت کنیم. آشنایی با اصطلاحات واردات کالا شما را در زمینه خدمات بازرگانی و ترخیص کالا و ترخیص کاری و ترخیص از گمرک توسط ترخیص کار کمک خواهد نمود.

واردات

واردات ( به لاتین Importation ) عمل آوردن کالا یا فراهم آوردن موجبات ورود کالا به قلمرو گمرکی.

واردات مجدد کالا

واردات مجدد کالا  (به لاتین Re-Importation) وارد کردن کالا به قلمرو گمرکی است که پیش تر از آن قلمرو صادر شده است.

برعکس واژه « صدور مجدد » درخصوص کالاهایی به کار می رود که پیش از این به خارج از قلمرو گمرکی ارسال شده است، دراین حالت نیز ممکن است برروی کالا عملیاتی انجام شده يا نشده باشد .این رویه درخصوص کالایی به کار می رود که به صورت موقت به خارج ارسال شده اند.

اصطلاحات واردات کالا

اصطلاحات واردات کالا

واردات مجدد کالا به همان وضع

واردات مجدد کالا و ترخیص کالا به همان وضع ( به لاتین Re-Importation in the Same State ) رویه گمرکی است که به موجب آن کالا های صادر شده ممکن است برای مصارف داخلی بدون حقوق و عوارض ورودی استفاده شوند. مشروط بر این که تحت هیچ گونه تغییرات ساخت، پردازش با تعمیر در خارج قرار شنده باشند. و به شرط آن که هر گونه وجوه متعلقه ناشی از بازپرداخت، بخشودگی معافیت مشروط از حقوق و عوارض با هر گونه یارانه یا سایر مبابغ اعطایی در ارتباط با صادر کردن آن ها ( هزینه های ترخیص از گمرک ) الزاما پرداخت شود. کالاهایی که واجد شرایط ورود مجدد به همان وضع هستند می توانند کالاهایی باشند که در گردش آزاد یا محصولات جبرانی قرار دارند.

 

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و واردات ” ترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا در چین ،  واردات از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از اروپا و واردات از سایر مبادی با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

 ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

ترخیص کالای وارداتی

این رویه کالاهایی را شامل می شود که پیش از این به خارج صادرات و ترخیص شده ، یعنی برای فروش يا مصرف ، ولی به هردلیل دوباره آن را به قلمروگمرکی که قبلاً از آنجا خارج شده وارد می کنند و ترخیص کالا توسط ترخیص کار گمرک انجام میگیرد، در این صورت به کالا،  ” ورود مجدد ”  به مفهوم ردیف (۴۸) بالا گفته نمی شود. بلکه کالا ای است خارجی که بسته به اراده واردکننده که برای چه منظوری آن را واردات کرده است. مثلاً اگر برای مصرف داخلی است، شرایط و مقررات واردات قطعی در مورد آن به اجرا گذاشته می شود که یکی از این شرایط پرداخت حقوق ورودی است، که در این رویه پیش بینی معافیت از این حقوق را نموده است، این قاعده در قانون گمرک ایران نیز برای واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک  پیش بینی شده است، در هرحال باید توجه داشت معافیت یا بخشودگی موکول به این است که بر روی کالا هیچ عملیاتی در خارج انجام نشده باشد نکته دیگر شرط پس دادن کلیه وجوهی است که موقع صدور کالا به عنوان بازپرداخت های گمرکی و یارانه ها يا سوبسيدها به صادرات تعلق داشته که از گمرک یا خزانه دولت دریافت نموده است.

بیشتر بخوانید: شرکت ترخیص کالا ، ترخیص کار

واردات موقت کالا

واردات موقت کالا ( به لاتین Temporary Admissio ) روش گمرکی است که به موجب آن می توان کالا های خاصی را با معافیت از پرداخت تمام یا قسمتی از حقوق و عوارض ورودی ( هزینه ترخیص کالا از گمرک ) به طور مشروط به یک قلمرو گمرکی واردات و ترخیص کرد. چنین کالا هایی باید برای منظور خاصی واردات و ترخیص شده باشد و برای صادرات مجدد در یک دوره خاص و بدون انجام هر گونه تغییری به جز استهلاک طبیعی که به خاطر استفاده انجام شده از آن ها است در نظر گرفته شود.

واردات قطعی و ترخیص کالا برای مصرف داخلی

واردات قطعی و ترخیص کالا از گمرک برای مصرف داخلی  ( به لاتین Clearance for Home Use ) ، به این موضوع در مطلب انواع ترخیص پرداخت شده است. سامانه جامع تجارت

اگر دنبال این هستید که گوشی خود را رجیستری کنید میتوانید مراحل اموزش سایت همتا را از اینجا بخوانید.