صادرات زعفران

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص قوانین و مقررات صادرات زعفران برخی مطالب را برای شما عزیزان توضیح دهیم. با ما در ادامه همراه باشید. کشور چین یکی از بزرگ ترین مصرف کننده های زعفران در دنیا می باشد. ایران هم از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده زعفران در دنیا می باشد. کشور ایران بیش از ۹۵ درصد از تولید زعفران دنیا را در اختیار دارد. و رعفران را به ۴۵ کشور مختلف دنیا صادر می کند. سالیانه معادل ۲۵۰ تن زعفران در جهان تلید می شود که سهم ایران  از این مقدار تولید ۲۳۰ تن می باشد. در مرداد سال نود و پنج هفت تن و ۲۵۲ کیلوگرم زعفران از کشئر ایران صادر شده است و ما در صادرات زعفران به مشور های دنیا بی رغیب هستیم.

مجوز های مورد نیاز برای صادرات زعفران

برای صادرات زعفران نیاز به مجوزهایی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی جمهوری اسلامی ایران داریم. همچنین گواهی بهداشت از وزارت بهداشت و گواهی قرنطینه دامی و نبات هم از جمله مجوز های مورد نیاز بر حسب مورد درخواست کشور خرید زعفران است که ما قصد صادرات زعفران به آن جا را داریم.

شخص و تاجر یا بازرگانی که قصد صادرات زعفران را دارد برای تعیین و مشخص کردن قیمت کالای صادراتی خود باید به کمیسیون نرخ گذاری مراجعه نماید.

بیشترین مقدار صادرات زعفران ایران به کشورهای اسپانیا ، ایتالیا، آمریکا ، فرانسه ، هند ، سوئد ، سوئیس ، آرژانتین ، انگلستان و آلمان می باشد. این اطلاعات در سال ۲۰۱۱ به روز رسانی شده است. برای صادرات کالا شرکت ترخیص کارا دارای شعه های مختلفی در این کشور ها می باشد. برای مثال برای واردات از چین ، واردات از آلمان ، واردات از ایتالیا و یا صادرات کالا به کشورهای چین ، ایتالیا ، ترکیه ، آلمان و … به دلیل حضور تیم ترخیص کار ما در این کشورها سرعت و کیفیت انجام امور به مراتب بهتر از شرکت های دیگر می باشد.

در سال ۹۵ کشور چین واردات زعفران و ترخیص زعفران ایرانی را ممنوع اعلام کرده است.

نحوه صادرات زعفران از ایران به هند

صادرات انواع گوناگون زعفران فله ای در بسته بندی های بیشتر از ۳۰رگرم با شماره کد تعرفه گمرکی ۰۹۱۰۲۰۹۰ مشمول پرداخت ۴ درصد عوارض صادراتی می باشد. همچنین حقوق ورودی کشور هند برای واردات زعفران و ترخیص انواع زعفران از ایران ۳۰ درصد می باشد.

ترخیص زعفران از گمرک دبی

اگر شما دارای سابقه صادرات به دبی را ندارید مطمین باشید که گمرک دبی در مراحل ترخیص کالا از گمرک حساسیت بیشتری نسبت به شما در نظر می گیرد. و لزوما احتیاجی به دارا بودن نشان تجاری و برند نمی باشد. همچنین باید بدانید که معمولا ۳۰ گرم از محصول و کالای شما را به عنوان نمونه برای انجام آزمایشات دریافت می کنندو و اگر کالای شما تاییدیه را از آرمایشگاه دریافت نمود می توانید که مراحل ترخیص کالا و صادرات کالا به دبی را به انجام برسانید.

فعالیت شرکت ترخیص کارا در صادرات زعفران

فعالیت های شرکت ترخیص کالا همجون ترخیص کارا فقط به ترخیص زعفران و یا صادرات زعفران خالاصه نمی شود. در زیر فعالیت های شرکت ترخیص کارا در حوزه زعفران را مشاهده می نمایید.

  • ترخیص زعفران پوشال صادرات زعفران پوشال به کشورهای مختلف
  • ترخیص زعفران نگین و صادرات زعفران نگین به کشورهای گوناگون
  • ترخیص زعفران سرگل و صادرات زعفران سرگل به کشورهای گوناگون
  • ترخیص زعفران دسته یا دختر پیچ و صادرات زعفران دسته و یا دختر پیچ به کشورهای گوناگون

اگر شما هم به دنبال شرکت ترخیص کالا که ارائه خدمات خدمات بازرگانی همجون صادرات کالا و یا واردات کالا هستید می توانید با شماره های ۲۲۶۳۹۵۸۰ و یا ۲۲۶۳۹۵۷۹ تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را ترخیص کار ها و کارشناسان بازرگانی ما دریافت نمایید.

برای آشنایی با دیگر فعالیت های شرکت می توانید در بخش مقالات مرتبط با ترخیص کالا و واردات و صادرات مقالات مرتبط با فعالیت های شرکت ترخیص کارا را مطالعه فرمایید. در ادامه چند نمونه از این مقالات را آورده ایم.

اخذ مجوز وزارت صمت ، واردات از ترکیه ، ثبت سفارش کالا ، سامانه جامع تجارت