سایت سامانه جامع تجارت | ntsw | سامانه ثبت سفارش

در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی در مورد سایت سامانه جامع تجارت ntsw و سامانه ثبت سفارش برای ترخیص کالا ارائه دهیم. در ادامه مقاله نیز به آموزش سایت سامانه جامع تجارت ntsw و آموزش سامانه ثبت سفارش کالا می پردازیم.

سامانه جامع تجارت ntsw

سایت سامانه جامع تجارت | ntsw | سامانه ثبت سفارش کالا

سامانه جامع تجارت

سازمان توسعه تجارت در یک بخشنامه مراحل ثبت سفارش کالا در سایت سامانه جامع تجارت برای ترخیص کالا از گمرک را شرح داد. در اساس این بخشنامه همه ردیف کد تعرفه گمرک بافی مانده در سامانه ثبتارش به سامانه ای جدید به نام سامانه جامع تجارت ntsw انتقال می یابد. و مجوز ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ntsw در هر شکلی ( افتتاح یا تمدید ) حتما باید در سامانه جامع تجارت انجام شود.

سازمان توسعه تجارت در خبری الام کرد که طراحی و ساخت سامانه جامع تجارت ntsw در جهت آسانتر کردن کارهای مربوط به متقاضیان و ترخیص کار ها می باشد و برای یکپارچه سازی مراحل ترخیص کالا و مراحل ثبت سفارش انجام گرفته است.

در این بخشنامه که از طرف ریاست سازمان توسعه تجارت آقای خسروتاج به مدیر کل قوانین واردات و صادرات ابلاغ شده، علاوه بر اینکه مصوبه هیئت وزیران در ۳ بند درباره انتقال یافتن اطلاعات سامانه ثبتارش به سامانه جامع تجارت ntsw و مراحل ویرایش در سامانه ثبت سفارش در بانک ها و غیر بانکها توضیح داده شده است ، مطالب دیگری را هم بیان فرمودند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. ترخیص کالا از گمرک

الف) همه کد تعرفه گمرکی باقی مانده در ثبتارش باید به سامانه ثبت سفارش  منتقل شود و تمامی متقاضیان و ترخیص کار ها و شرکت ترخیص کالا باید برای انجام ثبت سفارش کالا از سامانه جامع تجارت ntsw استفاده کنند.

ب) مراحلی که باید برای ویرایش ثبت سفارش بانکی طی کرد:

در زمانی که ثبت سفارش بانکی دارای اعتبار است، ویرایش ثبت سفارش بانکی، در بیشترین حالت فقط می تواند یکبار بصورت مجاز تمدید شود و اعتبارش تا حداکثر صد و هشتاد روز بعد از زمان صادر شدن این ثبت سفارش اولیه می باشد.

ج) مراحلی که باید برای ویرایش ثبت سفارش غیر بانکی طی کرد:

در زمانی که این ثبت سفارش غیربانکی دارای اعتبار است: اصلاح و ویرایش آن مثل ثبت سفارش بانکی بدون هیچ مانعی است.

در بازه ای که اعتبار ثبت سفارش تمام شده است: هرشکلی از ویرایش یا اصلاح و یا تمدید، نیاز به دریافت مجوز از کمیته ماده ۱۴ تصویب نامه مورخ ۲۲٫۱٫۹۷ هیئت وزرا را دارد و یا باید درخواستی برای ثبت سفارش جدید بانکی دهد.

ثبت سفارش کالا ، واردات کالا و ترخیص کالا توسط ترخیص کار که قبلا در سامانه ثبتارش انجام میشد، حالا در  سامانه ثبت سفارش با آدرس اینترنتی ntsw انجام می شود و برای تامین ارز لازم برای ترخیص کالا و ثبت سفارش کالا می توانید به سامانه نیما مراجعه کنید. شرکت ترخیص کالا

ntsw سامانه جامع تجارت و ثبت سفارش

ntsw | سایت سامانه جامع تجارت | سامانه ثبت سفارش

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی ، خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک ، ترخیص کالا از چین و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا  واردات از چین , صادرات به عراق و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با ترخیص کار های شرکت بازرگانی و ترخیص کارا ( شرکت ترخیص کالا ) می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

نتیجه گیری در خصوص سایت سامانه جامع تجارت ntsw

یکی از موضوعات مورد توجه در مورد بکارگیری و اجرای سامانه ثبت سفارش جهانی، خدمات و بخش هایی است که این سامانه در اختیار شما می گذارد. طبق بررسیهای انجام شده، حد و حدود ارائه خدمات سامانه جامع تجارت خیلی متفاوت و گوناگون است و به مدلی که طراحی شده است و مقدار سطحی که پوشش می دهد بستگی دارد. ولی قدم های بارگذاری سامانه جامع تجارت ، از صحبت هایی بسیار مهم است که همیشه توجه را به خود جلب می کند و باید در مورد آن تبادل نظر کرد. اگرچه پیاده سازی سایت سامانه جامع تجارت به محیط سیاسی ، اجتماعی و سیاسی هر کشوری بستگی دارد. ترخیص کار

سامانه جامع تجارت ایران یکی از سامانه های موفق و گسترده کشور است. پیاده سازی این سامانه نیاز به یک دوره ۵ ساله دارد. حدودا از این ۵ سال، ۲۲ سالش گذشته است و طبق قوانین و برنامه در هر سالی که میگذرد بخشی از بخش های سامانه به مرحله اجرا می رسد و به کاربران ارائه می شود. ntsw دارای دو بخش است. یکی بخش داخلی و دیگری خارجی.بخش خارجی سایت سامانه جامع تجارت از دو حوزه وردات و صادرات و ترانزیت کالا تشکیل شده است که هم اکنون در بخش واردات، فرایندهای ثبت مجوز های لازمه، ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت و فرایند بانکی به شکل صد در صد صورت می گیرد و تجار برای ترخیص کالا و واردات کالا باید از این ۳ بخش در سامانه ثبت سفارش استفاده کنند. طبق برنامه ایی که تدوین شده است در ماه های آتی فرایندهای حمل و نقل و گمرک هم در ntsw ایران اجرا می شود. ترخیص کالا از گمرک

تنها نفعی که از نراع های بین سامانه جامع تجارت و گمرک بدست می آید برای افرادی است که به قاچاق مشغولند و به راحتی می توانند از این مشکلات ایجاد شده، سود ببرند. و از طرف دیگر تاجر ها و بازرگان هایی که می خواهند بصورت قانونی کالای خود را ترخیص کنند بیشترین ضرر را از این اختلاف نظر ها می برند.

سامانه ثبت سفارش کالا ، شناسایی کالا برای ترخیص

این سامانه زبانی مشترک برای رد و بدل کردن اطلاعات کالا ایجاد شده است و تناقضات آماری بین دستگاه های مختلف را کم می کند. همچنین با ایجاد طبقه بندی مشترک و اعمال قوانین و مقررات کالایی به سیستمی شدن تصمیمات، کم شدن خطاهای انسانی و تسریع در فرآیند مربوط به کنترل کالا برای ترخیص کالا از گمرک ایجاد می کند.

سامانه ثبت سفارش کالا به آدرس ntsw می باشد که از این به بعد ثبت سفارش کالا برای ترخیص توسط شرکت ترخیص کالا در سامانه جامع تجارت انجام می گیرد. شرکت بازرگانی و ترخیص کارا با انجام تمامی مراحل ثبت سفارش کالا در سایت سامانه جامع تجارت توسط ترخیص کار های مجرب و با استعداد خود در کوتاه ترین زمان ممکن، می تواند کالاهای تجار و بازرگانان را از گمرک ترخیص نماید. برای ارتباط با ما می توانید با شماره ۲۲۶۳۹۵۸۰ تماس حاصل فرمایید و یا اپلیکیشن تاجریار را نصب کنند و از تمامی مجوزها و بخشنامه ها اطلاع پیدا کنند. همنیطور ارائه دهنده بسیاری خدمات ترخیص کالا نیز می باشد که بصورت کاملا رایگان در اختیار عموم مردم قرار داده ایم.

راهنمای استفاده از سایت سامانه جامع تجارت ntsw

سامانه جامع تجارت یکی از سیستم های موفق کشور می باشد. این سامانه بستری برای ثبت سفارش و ترخیص کالا می باشد. شرکت بازرگانی ترخیص کارا با کادری مجرب از ترخیص کار های خود توانسته است. تا تمامی فعالیت های مربوط ترخیص کالا از گمرک را برای شما انجام دهد. شما می توانید برای دریافت وقت مشاوره در خصوص صادرات با ما تماس بگیرید. همینطور برای فرایند های واردات کالا می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. برای انجام مراحل ترخیص از گمرک نیاز به داشتن اطلاعات کافی از کالای شما می باشد. لذا می توانید فایل اطلاعات کالا همچون ارزش کالا و … را برای ما در شبکه های اجتماعی ارسال نمایید. ترخیص کالا ی شما در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه تخصص ماست.

۱- دریافت شناسه از فروشندگان خارجی

در قسمت استعلام گرفتن شناسه از فروشنده های خارجی در منو عملیات تجاری خارجی می روید. دکمه اخذ و دریافت شناسه فروشندگان خارجی جدید را می زنیم. سپس اطلاعات را وارد می کنیم تا شناسه از سامانه فیدا برایتان ارسال شود.

۲- درج نمودن پیش فاکتور در ntsw

برای درج نمودن پیش فاکتور به بخش مدیریت پیش فاکتور ها میرویم. در این قسمت خواهید توانست که پیش فاکتور جدید ثبت کنید. استعلام قوانین کالایی ، ارسال درخواست به سازمان های مجور دهنده ، درخواست ثبت سفارش و پرداخت کارمزد و اخذ شماره ثبت سفارش (۸ رقمی) هم در این قسمت انجام می شود.

بخش اول مربوط شناسه فروشندگان می باشد. در صورت آشنا نبودن با محیط سامانه جامع تجارت می توانید آن را جستجو کنید. اگر شناسه در لیست نبود. می توانید به قسمت استعلام شناسه فروشندگان بروید. پس از اینکه اطلاعات حما و نقل و ترانزیت کالا و … را ثبت کردید. بروی جزئیات کلیک کنید.

گزینه استعلام قوانین برای نشان دادن مجوز های مورد نیار کالا شما می باشد. شما باید پیوست های مورد نیاز را به آن الصاق کنید. یا اینکه کد ۱۴ رقمی آن مجوز ها را وارد و گزینه ارسال درخواست را بزنید.

۳- دریافت مجوز ورود کالا و انجام ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت

باید در این مرحله مجوز های مربوطه را به سازمان های مجوز دهنده ارسال کنید.

۴- پرداخت نمودن کارمزد ثبت سفارش کالا و اخذ کد ۸ رقمی از سامانه جامع ثبت سفارش

در این مقاله سعی داشتیم تا توضیحات کاملی در خصوص سامانه جامع تجارت بدهیم. امید داریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. برای انجام امورات ترخیص کالا ی خود از گمرک می توانید با ما تماس بگیرید.

بازرگانی ترخیص کارا با دارا بودن کادری مجرب و توانا از ترخیص کار های خود توانشته است تا در امر ترخیص کالا و واردات کالا بسیار پرقدرت ظاهر شود. فرایند های ترخیص کالا از گمرک که شامل ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت به ادرس اینترنتی ntsw  می باشدشروع می شود و با پیگیری مجوز های آن و دریافت اجازه ورود کالا و سپس ترانزیت آن در انبار به طول می انجامد. بازرگانی کارا با چندین سال تجربه فراوان در این زمینه توانسته است تمامی فرایند های مورد نیاز برای ترخیص از گمرک را به حداقل رسانده و به دلیل تسلط کاملی که بر تمامی قوانین و مقررات حوزه واردات و صادرات دارد بتواند ترخیص را در کمترین زمان ممکن برای شما انجام دهد.

می توانید برای مشاهده دیگر مطالب سایت شرکت بازرگانی و ترخیص کارا ، روی گزینه های پایین کلیک کنید:

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس ، ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی ، سامانه همتا