رویه ترانزیت کالا در گمرک – اظهار و ترخیص کالای ترانزیتی

رویه ترانزیت کالا در گمرک – اظهار و ترخیص کالای ترانزیتی

ترانزیت گمرکی

Customs Transit

رویه ای گمرکی است که به موجب اظهار آن کالا ها توسط ترخیص کار و حق العمل کار تحت نظارت گمرک از یک اداره گمرک به اداره گمرک دیگری انتقال می یابند.

گمرک معمولا اجازه انتقال کالا تحت ترانزیت گمرکی در قلمرو گمرکی را می دهد:

الف) رویه ترانزیت کالا از یک اداره گمرک ورودی به یک اداره گمرک خروجی – رویه ترانزیت خارجی

ب) رویه ترانزیت کالا از یک اداره گمرک ورودی به یک اداره گمرک داخلی – رویه ترانزیت به داخلی

ج) رویه ترانزیت کالا از یک اداره گمرک داخلی به یک اداره گمرک خروجی – رویه ترانزیت به خارج

د) رویه ترانزیت کالا  از یک اداره گمرک داخلی  به یک اداره گمرک داخلی دیگر – رویه ترانزیت داخلی

 

 

ترانزیت گمرک - ترانزیت کالا , ترانزیت گمرکی , ترخیص کالای ترانزیتی www.tarkhiskara.com

ترانزیت گمرک | ترانزیت کالا | ترانزیت گمرکی | ترخیص کالای ترانزیتی

عملیات ترانزیت گمرکی به شرح مندرج در بند (الف تا ج ) بالا وقتی ” ترانزیت بین المللی گمرکی ” خوانده می شود که به عنوان بخشی از یک عملیات ترانزیت گمرکی واحد رخ داده باشد و طی آن از یک یا چند مرز مطابق با توافق دو یا چند جانبه عبور کند.

” ترانزیت ” یا « ترانزیت گمرکی » به طور کلی جابه جایی کالاهایی است که تشریفات گمرکی آن ها برای اینکه در گردش آزاد در یک قلمرو گمرکی درآیند، انجام نگرفته، و به عبارتی همچنان زیر نظارت گمرکی قرار دارند.

واژه « درگردش آزاد » این پیام را می رساند که کالا از دید مقامات گمرکی، یا ملاحظات گمرکی هیچ اقدامی ندارد، مثل کالاهای عرضه شده در بازار در یک قلمرو گمرکی، که به طور آزاد داد وستد می شوند.
همان طور که در تعریف واژه «ترانزیت گمرکی» آمده است، حسب مورد که مقصد کالای ترانزیت داخلی در قلمرو گمرکی معین مانند ایران باشد با رسیدن کالا به مرز قلمرو گمرکی، ترانزیت به داخل، عنوان می شود، و هرآینه بخواهد از سرزمین عبور نماید، ترانزیت خارجی، و چنانچه از مبدأ نخست تا مقصد داخل کشور را در نظر بگیریم ترانزيت بین المللی، و اگر برای صادرات کالا از گمرک خانه داخلی به خارج ارسال می شود تا مرز خروجی به عنوان ترانزیت به خارج شناخته می شود.
تصویر زير جریان جابه جایی و انواع ترانزیت را نمایش میدهد :

 

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا  واردات از چین و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان شرکت بازرگانی و ترخیص کارا می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

 

اظهار و ترخیص کالای ترانزیتی

نکته قابل ذکر اینکه ترانزیت خاص جاده یا از طریق زمینی است، لی هرگاه بخشی از مسیر را آبراه بین دو قسمت خشکی تشکییل دهد، به شرط اینکه محموله از کامیون تخلیه نشده بازهم ترانزیت محسوب می شود. در این موارد معمولا از کشتی هایی استفاده می وشد که کامیون و بار آن بدون تخلیه در کشتی قرار می گیرد و در سوی دیگر دریاچه یا آبراه پیاده و به مسیر خود ادامه می دهد، معمولا چنین آبراه هایی فاصله زیادی بین دو قسمت خشکی دو طرف آن ندارند.

عملیات ترانزیت گمرکی

Customs Transit Operation

حمل کالا است از یک اداره گمرک مبدا به اداره گمرک مقصد تحت ترانزیت گمرکی.

سند تضمین ترانزیت

Transit Bond-Note

سند ملی گمرک است که اجازه انتقال کالا ها را که به صورت ترانزیت گمرکی بدون پرداخت قبلی حقوق و عوارض وارداتی می دهد. این سند عموما حاوی توضیحات لازم برای حقوق و عوارض واردات کالا جهت ترخیص کالا از گمرک بر حسب مورد بوده و یک تعهد متکی به تضمین برای ارائه کالا در اداره گمرک مقصد همرا ه با مهر و موم دست نخورده گمرک است.